Sudac koji je skinuo Alfieja s aparata je LGBT aktivist, borac za ‘ljudska prava’ i već je donosio slične presude

Foto: facebook

Temeljem ranije odluke britanskog suda, liječnici bolnice u Liverpoolu isključili su s aparata dječaka Alfieja Evansa. Na njihovo iznenađenje, Alfie se i dalje nastavio održavati na životu, a roditelji su podnijeli žalbe koje su sve redom odbijene. Naime, roditelji su zatražili da se dopusti preseljenje iz države kako bi nastavili liječenje dječaka u Italiji, ali Visoki sud u Londonu i Europski sud za ljudska prava su odbili dati dopuštenje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Propala i posljednja nada: Britansko pravosuđe ponovno odbilo žalbu roditelja malog Alfiea

Žalbe su odbijene po osnovi doktora koju su ustvrdili da je u “najboljem interesu” Alfieja, koji je u poluvegetativnom stanju nakon što je kao beba obolio od teške bolesti, da bude isključen s aparata.

Sudac Visokog suda u Manchester u koji je odbio zahtjev roditelja i time Alfijev slučaj doveo do završnog poglavlja zove se Anthony Paul Hayden.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Roditelji nastavljaju borbu za Alfiejev život: Uložili žalbu na jučerašnju sudsku odluku

Tko je sudac Antony Paul Hayden?

Sudac je inače gay akitvist te je koautor knjige o homoseksualnim zajednicama i njihovom ‘pravu na djecu’ pod naslovom “Djeca i istospolne obitelji: Pravni priručnik”. Mnoga poglavlja posvećena su djeci te ironično, ljudskim pravima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Član je Odvjetničke komore gayeva i lezbijki, udruge koje podupire homoseksualce, lezbijke, biseksualce i transeksualce na svim pravnim razinama.

Sudac Anthony Hayden je prije godinu dana imao sličan slučaj kada je zaključio kako se ženu u minimalno svjesnom stanju treba isključiti s aparata jer je to u njeno “najboljem interesu”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Godine 2006. zabilježeno je kako je sudac Hayden bio jedan od 10 najplaćenijih odvjetnika ostvarivši prihode preko 300 000 funti za građansku pravnu pomoć.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.