Svaki četvrti stanovnik Njemačke je – stranac!

epa05035976 A protester holds up a sign reading 'Merkel bugger off! Take Gauck with you. To Margot (Honecker)' during a rally of anti-immigrant party Alternative for Germany (AfD) in Schwerin, Germany, 21 November 2015. Some 400 people have gathered for the second rally of German party Alternative for Germany (AfD) within a few weeks in the German state of Mecklenburg-Western Pomerania. The demonstration, which has attracted significantly fewer people than the one five weeks ago, is aimed at the refugee policy of the German government. Around 1,800 people had hit the streets during an AfD rally in Rostock, Germany, on 17 October 2015. EPA/JENS BUETTNER

Četvrtina svih ljudi koji žive u Njemačkoj ima migrantsku pozadinu – što je najveća brojka dosad zabilježena u toj državi od 83 milijuna stanovnika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njemački statistički ured rekao je u srijedu da 25,5% stanovništva, odnosno oko 20,8 milijuna ljudi, ima migrantske korijene prema posljednjim podacima iz 2018. To je porast od 2,5% u odnosu na 2017. godinu, piše Associated Press.

>Njemačka vlada prošle godine na migrante potrošila 23 milijarde eura

>Njemačka: Mogući ratni zločinci među migrantima ušli u državu bez obrade i istrage

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Višnja Starešina: Migranti između velike Njemačke, Velike Kladuše i male Hrvatske

Agencija definira osobu kao onu s migrantskim korijenima, ako joj je barem jedan roditelj prilikom rođenja posjedovao stranu putovnicu.

Imigracija i dalje nastavlja biti jednom od središnjih tema u Njemačkoj, unatoč opetovanim valovima migracija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvi veliki val migranata zbio se nakon 2. Svjetskog rata kada je milijuna radnika iz Turske došlo u Njemačku kako bi je ponovno izgradilo, ali mnogi se nisu vratili natrag u zemlju rođenja već su doveli svoje obitelji u Njemačku.

Posljednji val obuhvatio je izbjeglice iz Sirije pogođene ratom, ali i Iračane, Afganistance te brojne migrante iz ostalih dijelova Bliskog istoka i Afrike.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.