(VIDEO) Divljanje migranata na Lezbosu: Lokalno stanovništvo traži rješenje problema i normalan život

Foto: Snimka zaslona

Oko 2000 migranata održalo je krajem siječnja prosvjed protiv uvjeta smještaja u kampu Moria na Lezbosu. Nakon što je prosvjed prerastao u divljanje ulicama tog grčkog otoka, pri čemu je policija koristila suzavac, lokalno grčko stanovništvo reagiralo je okupiranjem ispred vladine zgrade tražeći rješenje problema koje imaju s migrantima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Oko 300 lokalnih stanovnika Lezbosa ušlo je u sjedište Opće skupštine Egejskog otočja u gradu Mytilini, uzvikujući „Želimo natrag naše mjesto“, te zahtijevajući da se pojačaju policijske ophodnje kako bi se zaustavili problemi koje rade migranti, javlja Keep Talking Greece.

Nekoliko sati ranije, oko 2000 migranata divljalo je otokom tijekom prosvjeda, pri čemu je policija bila prisiljena koristiti suzavac kako bi ih rastjerala. Imigranti su zapalili i jedno od lokalnih poljoprivrednih zemljišta, a kasnije napušteno skladište i dio elektroprivrednog postrojenja u blizini smještajnog centra Kara Tepe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Migranti su usprkos policijskim snagama uspjeli doći do grada Mytilini, gdje su podigli novo šatorsko naselje i blokadu na okolnim cestama.

Lokalni dužnosnik Giannis Mastrogianni optužio je lokalne nevladine organizacije da su organizirale prosvjed kao odgovor na odluku grčkih vlasti da se izgradi trajni prihvatni centar na otoku, te da se postave pomorske prepreke za dolazak novih imigranata.

Na Lesbosu trenutno živi oko 20.000 migranata, dok je najveći kapacitet prihvatnog centra tek 3000 osoba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.