Više od 1000 kaznenih prijava protiv Angele Merkel zbog veleizdaje

Foto: fah

Glavno državno odvjetništvo u Karlsruheu zaprimilo je od izbijanja migrantske krize 2015. preko 1000 kaznenih prijava protiv kancelarke Angele Merkel zbog veleizdaje ali su sve prijave odbačena kao neosnovane, javljaju njemački mediji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve kaznene prijave protiv kancelarke Angele Merkel su odbačene kao neosnovane, rekla je glasnogovornica državnog odvjetništva u Karlsruheu Frauke Koehler za dnevnik Mannheimer Morgen.

> Njemačka: Drastično povećan broj tužbi na odluke o azilu

Kako piše list, većinu prijava podnijeli su pobornici Alternative za Njemačku (AfD) koja je najveći dio svog političkog djelovanja usmjerila na kritiku migrantske politike Angele Merkel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> U Njemačkoj opet spolno nasilje povezano s izbjeglicama

Državno odvjetništvo pri vrhovnom sudu zaduženo je za djela koja ugrožavaju državnu sigurnost i mora provjeriti svaku prijavu koja potpada pod ovo područje.

> Njemačka će opet vraćati migrante u Grčku

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Angela Merkel je u utorak iznova prilikom jednog predizbornog nastupa na istoku Njemačke, gdje AfD uživa natprosječnu popularnost, izviždana od dijela publike.

Njemačka kancelarka je na svojoj redovitoj ljetnoj konferenciji za tisak u utorak iznova obranila svoju migrantsku politiku.

“Otvaranje granica za izbjeglice na vrhuncu izbjegličke krize 2015. je bila ispravna i važna odluka“, rekla je Merkel gotovo dvije godine nakon što je na istom mjestu i isto tako na redovitoj ljetnoj konferenciji za tisak izgovorila povijesnu rečenicu: “Mi to možemo“ koja se odnosila na primitak gotovo milijun migranata koji su tada u Njemačku stigli preko tzv. Balkanske rute.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, u kolovozu 2015. Njemačka je jednostrano odlučila staviti izvan snage za sirijske migrante Dublinske propise Europske unije koji obvezuju migrante da zatraže azil u prvoj zemlji EU-a u koju uđu.

Stotine, a ponekad i tisuće ljudi svakodnevno su stizale iz Turske, preko Grčke, Makedonije, Srbije, i najprije preko Mađarske dalje u druge države EU. Nakon što je Mađarska sagradila zid prema Srbiji, migrantska ruta okreće se preko Hrvatske prema Sloveniji i drugim europskim državama. Većina ih se uputila prema Njemačkoj.

Njemačka je otada ublažila tu dobrodošlicu, nakon što je izazvala zastrašujuću migrantsku krizu kada je prema podatcima Frontexa samo u 2015. ušlo 1.800.000 migranata, među kojima i veći broj ekstremista, a europske države dovela pred ekonomsku krizu i trajnu izloženost terorističkim prijetnjama.

Njemačka useljenička politika nije nikoga spasila, već naprotiv, “prije ima mrtve na savjesti”, oštro je upozorio vodeći svjetski znanstvenik za migracije i oxfordski profesor Paul Collier kritiziravši njemačku politiku prema migrantima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.