Programi su u Hrvatskoj – mrtvo slovo na papiru! Postoje radi forme, nitko ih ne čita, nitko se, prilikom glasovanja, ne oslanja na programe. Niti ih ozbiljno shvaća. U Zagrebu ne postoje ni ljevica, ni desnica. Naravno, ni centar. U Zagrebu žive i postoje komunistička i partizanska djeca i potomci, koji se bore za očuvanje “stečenih prava”, privilegija i pozicija. I oni danas vladaju Zagrebom. I Hrvatskom.
Nepotrebno ih je nabrajati, svi ih znaju. U Zagrebu žive i ostali koji nemaju tako “ugledna” rodoslovlja ali imaju želju da Zagreb vrate Hrvatskoj i Hrvatima. Uostlom, zbog toga su im ginula djeca. I, na kraju, u Zagrebu živi i znatan broj onih koje ne zanimaju ideološke rasprave i rovovi Drugog svjetskog rata. Ni rovovi Prvog svjetskog rata, ni rovovi Domovinskog rata. To su oni koji se “ne bi šteli mešati”.
Marija Selak Raspudić dolazi iz takvih krugova, pa je kao takva prihvatljiva svima. Nije za nas, ali nije ni protiv nas! Kako bi Dorica Nikolić rekla: Nit’ je riba, niti meso! Niti smrdi, nit’ miriši! Kao takva, prihvatljiva je i onima koji kadroviraju iza zastora. Uličarima i plaćenicima prolazi vrijeme. Hajdašu i Dončiću prolazi vrijeme. Marku Bošnjaku prolazi vrijeme. Partiji i narodu su potrebni novi ljudi za nova vremena.
Zanimljiva vremena iz kineske kletve! – rekao bi Zoran Milanović. Marija Selak Raspudić ispunjava sve uvjete, i mislim da će joj Zagrepčanci oprostiti što nije iz partizanske i komunističke kuće. Ostali će biti zadovoljni što se grad vraća u nekakvu normalu.
Zbog svega toga Marija Selak Raspudić ima izglede postati gradonačelnicom Zagreba. A Zagrepčani imaju izglede dobiti pristojnu i normalnu gradonačelnicu. Nadajmo se da ne će propustiti priliku!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.