Račan je 2000 godine samo nastavio tamo gdje su njegovi prethodnici, drugovi, komunistički šumski banditi stali. Sredinom 1943 godine Titovom šumskom pokretu priključio se posebni izaslanik Winstona Churchila, Fitzroy Maclean s zadatkom da izvidi tko ubija vise Nijemaca, četnici ili partizani. Tko je veći ubojica dobija pomoć Londona
13 Svibnja 1945 posebni savjetnik Winstona Churchilla, Harold Macmillan, koji će kasnije postati britanski PM, slijeće nenajavljen u Klagenfurtt na razgovor s zapovjednicima i tajnom službom britanske 8 armije čiji vojnici ali i partizani su već bili u Koruškoj. Do njegova dolaska na snazi je bila američko-engleska odluka da se izbjeglice koje su bježale pred komunistima ne vraćaju nazad u Sloveniju već se moraju primiti u prihvatne logore.
MacMillan očito nakon dogovora Londona i Beograda ( Tita) mijenja tu odluku u momentu kada se Klagenfurtu pribilizavaju na stotine tisuća izbjeglica, velikom većinom Hrvata. I svojim podređenima naređuje da se svi, pogotovo Hrvati moraju predati, milom, silom ili prijevarom, krvoločnim partizanima.
Sto se nakon toga dogodlo dobro je poznato.
Racan je 2000 godine dao sve u ruke Londona koji je kao i 1945 godine radio za četnike i partizane. Nakon toga počelo je s postupkom izjednačavanja krivice, progonima hrvatskih generala, kriminalizacija Domovinskog rata itd… Da amerikanci nisu englezima rekli sad je dosta London bi poslao Gotovinu na doživotnu robiju. Uostalom, britanski ministar vanjskih poslova, Douglas Hurd je po priznanju Hrvatske 1992 godine javno izjavio da je to samo formalno priznanje te da se ništa neće posebno mijenjati. O ulozi engleskih obavještajnih službi u vremenu od 1991-1995 netko bi trebao napisati knjigu.
Kao sto bi London trebao odgovarati za izručivanje i genocid Titovih partizana( četnika) nad nedužno masom civila između Svibnja i Rujna 1945 godine.
London je spasio Beograd od davno zaslužene odgovornosti za gotovo sva zla koje su počinili 1991-1995. Godinu dana prije Brexita, Prince Charles boravio je u dvodnevnoj posjeti Srbiji. U pratnji srpske “kraljevske” obitelji iz Londona. Imao sam prilike gledati na BBC servilnost i poniznost srpskih političara i medija prema kraljevskom paru iz Londona .Trebalo se zahvaliti za sve ono sto je London za njih napravio.