Povelja o suradnji između Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi (ZUVHGP), Udruge Specijalne policije i Ujedinjenih hrvatskih klubova i društva iz Australije i Novog Zelanda koja inače broji preko 50.000 članova potpisana je danas u prostorijama Matice hrvatskih iseljenika u Zagrebu.
Također, Ujedinjeni Hrvatski Klubovi i društva Australije i Novog Zelanda potpisat će i ugovor s Hrvatskim Memorijalno-dokumentacijskim centrom Domovinskog rata o suradnji. Prisutni su posebno pozdravili članove Stožera za obranu hrvatskog Vukovara te izrazili uvjerenje u skoro pokretanje referenduma.
„Potpisana je povelja suradnje na tragu budućnosti gdje pokazujemo da je iseljeništvo 90-ih godina bilo jedan od najjačih elementa u stvaranju hrvatske države, uz hrvatski narod. Tada smo bili ujedinjeni i pobijedili smo puno jačeg neprijatelja. To ponovno pokazuje da samo na takav način možemo izaći iz ove krize i pobijediti ove nedaće, iako na vlasti Hrvatske vladaju jugoslavenske glave koje ne razumiju da je ujedinjenje hrvatskog naroda na svim područjima pobjeda“, rekao je predsjednik ZUVHGP-a Ante Deur.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Photo: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.