Kukuriku koalicija uništila je svojim vođenjem države od 2011. godine 32733 radnih mjesta, a kad se tome pribroji volontiranje za 1600 kuna, u što je do 26. lipnja ove godine uključeno 18.295 mladih ljudi, ispada da je u Hrvatskoj za Milanovićeve vladavine realno nestalo preko 50 tisuća radnih mjesta, jer se većina volontera zapravo vraća na burzu rada. Ta mjera dobro služi za umjetno smanjenje broja nezaposlenih i povećanje broja zaposlenih.
U svibnju 2011. broj zaposlenih u pravnim osobama Republike Hrvatske iznosio je 1 148 939. U istom mjesecu ove godine Državni zavod za statistiku zabilježio je 1 116 206 zaposlenih, što je 32733 manje radnih mjesta nego u godini kada je Kukuriku koalicija preuzela vlast.
Tijekom 2013. godine u Hrvatskoj, 19.322 osoba bilo je uključeno u stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Od početka 2014. godine ukupno je 18.295 korisnika navedene mjere. Korisnici su mlade osobe od 15 do 29 godina, a podaci su tjedno ažurirani na internetskim stranicama HZZ-a.
Uništavanje gospodarstva vidlivo je i po podacima o blokiranim računima građana, 31.siječnja 2012.u blokadi su bila 211.134 hrvatska građana, a s 31.ožujkom ove godine u blokadi je čak njih 307.000 s iznosom od 24,5 milijardi kuna.
U dvije godine Kukuriku vlasti broj blokiranih računa građana povećao se za 50 posto, više od 95 tisuća građana, ali zato članovi vladajućih partija i njihovih obitelji nemaju s tim problema.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Photo: Hrvoje Pilić/narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.