„Situacija u Vukovaru je teška, teže je nego kad smo se tek vratili 97. godine“, rekla je za narod hr. dr. Vesna Bosanac iz Vukovara na pitanje kako se danas živi u Vukovaru.
Kako bi se situacija u Vukovaru popravila trebalo bi se mnogo učiniti na jačanju gospodarstva, a druga stvar su međunacionalni odnosi, objasnila je dr. Bosanac.
„Ima jako puno nezaposlenih, praktički nitko nema šanse da nađe posao u Vukovaru, to je jako teško. Previše mladih ljudi odlazi iz Vukovara i to van u Austriju, Australiju, Kanadu, itd. To su mlade obitelji ne mogu preživjeti s ovim načinom života, bez obzira na to koje su nacionalnosti, nitko nema posla. Kad se raspiše natječaj javi se po 300, 400 ljudi, ne možeš vjerovat“, komentirala je dr. Bosanac.
„Međunacionalni odnosi u Vukovaru pogoršani su uspostavljanjem tih ćirilićnih ploča“, kazala je dr. Bosanac te dodala da je prošlo 15 godina od mirne reintegracije i sad umjesto da je bolje, sve više se produbljuje ta kriza.
To da Hrvati i Srbi odvojeno idu od dječjih vrtića pa do osnovnih i srednjih škola, za dr. Bosanac je strašno. “To nema nigdje na svijetu, da u jednoj te istoj školu do podne idu Hrvati, popodne Srbi,“, objasnila je dr. Bosanac.
Komentirajući početak sudskog postupka pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu u kojem je Hrvatska podnijela tužbu za genocid protiv Srbije, dr. Bosanac podsjeća na protekla haaška suđenja kad su „svi očekivali da će biti neke primjerene kazne, da će pravda bit zadovoljena, a na koncu ništa. Pa onda povuku tužbu, pa ih oslobode, pa se žale, pa znači više nitko ni ne gleda, ni ne vjeruje“, rekla je dr. Bosanac.
Izvor: narod.hr
Photo: braniteljski-portal.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.