Na dan presude Hrvatima i Hrvatskoj – ministrica obrazovanja na FB zagovara Istanbulsku konvenciju

Foto: fah

“Voljela bih da se što prije ratificira konvencija Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, posebice zbog činjenice da su samu konvenciju ratificirale već 23 države.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Cilj nam je da podignemo svijest o nultoj toleranciji prema nasilju u bilo kojem obliku, a važno je da svi zajedno radimo na tome da takva načela provodimo i primjenjujemo u svakodnevnom životu! BD”, objavila je na svom Facebooku ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak u trenutku kad je trajalo izricanje presude šestorici bivših političkih i vojnih čelnika bosanskohercegovačkih Hrvata koji je odlučivao je li i Hrvatska sudjelovala u udruženom zločinačkom pothvatu i time zaključiti svoje 24-godišnje postojanje.

Kako Istanbulska konvencija uz zaštitu žena “šverca” nametanje rodne ideologije

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Žalbeno vijeće Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju je u sklopu žalbene presude bosanskohercegovačkoj šestorici utvrdilo da su postojali međunarodni oružani sukob u BiH i stanje okupacije, a potvrdilo je i postojanje hrvatskog udruženog zločinačkog pothvata s ciljem etničkog čišćenja dijelova BiH. Rušenje Starog mosta u Mostaru bilo je vojno opravdano, zaključilo je žalbeno vijeće . Osim Praljku žalba na prvostupanjsku presudu odbijena i Jadranku Prliću te Bruni Stojiću te su im potvrđene kazne.
General Slobodan Praljak preminuo je nakon što je izjavio da ne prihvaća potvrđenu presudu haškog suda od 20 godina i potom popio nešto što je nalikovalo otrovu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.