“Ostajem u ovoj državi radi mog djeteta. Mladi ljudi ne odlaze iz Hrvatske iz ekonomskih razloga – odlaze jer u njoj nema reda i pravde. Naš je sustav previše korumpiran. Da se mogu vratiti u ranije godine i ja bih sigurno ostao u SAD-u”, izjavio je u Studiju 4 prof. dr. Dinko Štimac, jedan od najpoznatijih svjetskih neurokirurga svijeta za HRT.
Štimac je, podsjetimo, liječnik koji je pacijentu u Rijeci ugradio umjetni kralježak napravljen 3D printerom. Sudjelovao je i na složenoj operaciji mozga po 3D modelu, također prvoj takvoj u svijetu.
U emisiji je detaljno objasnio kako je pacijentu ugradio 3D vratni kralježak i koja je prednost akrilatnog 3D impantata od onih od titana koji su se koristili ranije. Kazao je kako im se svakodnevno javljaju pacijenti iz inozemstva koji bi se u Rijeci operirali.
Izvor: narod.hr/hrt
Photo: snimka zaslona
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.