Evo što Šeks kaže o zvižducima u Vukovaru kod spominjanja njegovog imena!

Foto: fah

Vukovarski gradonačelnik Ivan Penava u subotu je na prosvjedu protiv nečinjenja hrvatskih institucija po pitanju istraga o ratnim zločinima tijekom Domovinskog rata pročitao ulomke iz knjige Vladimira Šeksa, na što su okupljeni počeli zviždati, a čuo se i povik ‘Udbaš!’.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vladimir Šeks u razgovoru za Tportal rekao je kako je Penava zapravo “htio pokazati kako se on još tijekom rata dosljedno zalagao za to da se kazne svi ratni zločinci, ali je to izveo pomalo nespretno”.

Penava je pročitao dio u kojem on piše kako je kao predsjednik Regionalnog kriznog štaba istočne Slavonije sudjelovao u razmjeni zarobljenika 15. kolovoza 1991. godine, kada je za dvojicu kazao da ne mogu sudjelovati u razmjeni.

“Jedan je Ilija Torbica, koji je iz zasjede pucao na policijsku patrolu u Sotinu te teško ranio policajca, i drugi je Slobodan Jurišić, koji je u Vukovaru ubio dvojicu mladih hrvatskih gardista”, rekao je za Tportal.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon što je otklonio mogućnost da spomenuta dvojica sudjeluju u razmjeni intervenirala je Savezna komisija za razmjenu iz Beograda. Na njihov protest je tadašnjem premijeru Franji Greguriću kazao: ‘Ova dvojica nikako ne smiju u razmjenu, to su ubojice.’

“Nakon toga mi je završio mandat predsjednika Kriznog štaba, a dva dana kasnije saznao sam da je ovu dvojicu hrvatska Vlada pod pritiskom Savezne komisije ipak pustila”, kaže Šeks.

“Dakle Penava je htio izvadcima iz moje knjige pokazati kako sam se tada, 1991. godine, protivio tome da se puštaju ratni zločinci, već sam htio da se procesuiraju”, kaže o Penavinim motivima, a onda vidi i njegov, kako kaže, ‘gaf’.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Prvo je pročitao moje ime, a onda je jasno da je jedna skupina, koja nije uperena protiv moga imena, nego zato što sam ja istaknuti HDZ-ovac, orkestrirano počela zviždati i fućkati. Nakon toga je Penava pročitao izvatke i onda je nastala tišina, shvatili su o čemu se radi. To je cijela priča”, zaključuje Šeks.

Neki tvrde kako je njegovo ime spomenuto na prosvjedu da bi se indirektno udarilo na predsjednika Vlade Andreja Plenkovića jer se Šeks svesrdno zalagao za njegov dolazak na čelo HDZ-a, shodno tome nakon pobjede na izborima i na čelo hrvatske Vlade.

“Na tom prosvjedu u Vukovaru bilo je najmanje Vukovaraca. Možda je 10 posto bilo Vukovaraca. Ovi koji su fućkali i zviždali imali su druge namjere – politički naškoditi premijeru Vlade Andreju Plenkoviću”, smatra on.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.