(FOTO) Policija pročešljala stan Dragana Kovačevića: ‘U stanu je bilo 5 istražitelja…’

Foto: fah

Istražitelji su u ponedjeljak započeli pretres nekretnine koju koristi Dragan Kovačević, sada bivši direktor Janafa, koji je nedavno uhićen u velikoj korupcijskoj aferi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako doznaje dnevnik.hr, riječ je o četverosobnom stanu na adresi Nova cesta, na zagrebačkoj Trešnjevci, koji je u vlasništvu Kovačevićeve supruge. S istražiteljima je bio i sam Kovačević.

“U 17,30 sati Dragan Kovačević je doveden ispred jednog od stanova koji su u njegovom vlasništvu. Međutim punih 45 minuta, mi smo prvi ovdje došli na pretres, bio je u kombiju pravosudne policije. Morali su čekali njegovog odvjetnika Ivu Farčića jer po zakonu odvjetnik mora biti nazočan pretresu. Tek tada je Kovačević uveden u ovu zgradu gdje ima jedan od svojih brojnih stanova i onda je pretres mogao početi”, izvijestio je reporter Dnevnika Nove TV Andrija Jarak.

Dodaje da su susjedi potvrdili da to jest Kovačevićev stan, ali i da ga u zgradi nisu vidjeli punih deset godina jer je stan u najmu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“To je stan na trećem katu, u njemu je pet istražitelja u prisutstvu Kovačevića i njegovog odvjetnika. Pitanje je kako je tek sad, dva tjedna nakon uhićenja taj stan došao na red. Možda je plod analitike prisluškivanih razgovora, ali ne treba zanemariti ni događaj od petka kada je u USKOK-u saslušan suprug zamjenice županijskog državnog odvjetnika. Zanimljivo, DORH nije objavio ni njegovo ime ni prezime, inicijale pa čak ni godine, iako je to uobičajeno. Jednako tako je zanimljivo da nisu zatražili niti određivanje jednomjesečnog istražnog zatvora za njega pa je za očekivati da je osoba sve priznala i rekla te je nakon toga puštena na slobodu. Istraga protiv njega se provodi. Naime, ta osoba živi nekoliko stotina metara dalje u jednoj od susjednih ulica. Nije isključena mogućnost da je on tijekom svog iskaza možda spomenuo i ovaj stan”, izvijestio je Andrija Jarak.

Pretres stana završio je oko 20 sati, a Kovačević kombijem pravosudne policije vraćen iza rešetaka u Remetinec.

Primao mito za “sređivanje” poslova

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, predsjednik Uprave Janafa uhićen je nedavno u velikoj antikorupcijskoj akciji zbog sumnje da je, uz ostalo, od direktora Elektrocentra Petek Kreše Peteka primio mito od 1,96 milijuna kuna u gotovini kao nagradu za osiguranje dodjele poslova čiji je investitor Janaf.

Uskok je pokrenuo istragu protiv ukupno 13 osoba koje tereti za trgovanje utjecajem, davanje mita, nezakonito pogodovanje zlouporabe položaja i ovlasti te pomaganja u tim nedjelima. Uz glavne aktere te korupcijske afere – Peteka, direktora Janafa Dragana Kovačevića, gradonačelnika Velike Gorice Dražena Barišića i gradonačelnika Nove Gradiške Vinka Grgića osumnjičeni su i Tomislav Jelisavac, Katarina Gašparac, Zvonko Maras, Mirjana Prodan, Vlado Zorić, Damir Vrbanc, Vatroslav Sablić, Iva Šuler i Ljubomir Perušić.

Afera Janaf već je tjednima glavna tema, zbog koje su se preko medija prepucavali i predsjednik države Zoran Milanović i premijer Andrej Plenković.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Iz dana u dan curili su novi detalji u istrazi pa se govorilo i o famoznom klubu u Slovenskoj 9, prostoru u kojemu je Dragan Kovačević okupljao poslovne suradnike i političare, a 11. studenog 2019. kada je Krešo Petek s novcem došao u klub, tamo je, kako tvrdi USKOK, bio i suprug bivše predsjednice Jakov Kitarović.

Od 13 uhićenih, jedna osoba je zbog zdravstvenih razloga puštena odmah, troje njih izašlo je iz zatvora u Remetincu. Oni su priznali kazneno djelo u zamjenu za slobodu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.