Petak, 24 siječnja, 2025
7.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Goluža: Tomašević sudjeluje u bešćutnom i nečasnom poslu politizirajući slučaj Zec

Podijeli

Nezavisni gradski zastupnik u zagrebačkoj Skupštini Trpimir Goluža reagirao je na neprimjerenu politizaciju i manipulaciju gradonačelnika Tomaševića slučajem ubijene djevojčice Aleksandre Zec. Reagirao je, između ostalog, i na svom Facebook profilu. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti. Podsjećamo i kako je došlo do stradanja obitelji Zec.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
> Nazor: Mediji nemaju objektivnu sliku događanja u Domovinskom ratu, a mnogi ne znaju ni za jednu drugu stradalu obitelj osim Zec

„401 BEZIMENO I SAMO JEDNO SA IMENOM I PREZIMENOM I NACIONALNOŠĆU, ZAŠTO? Tijekom Domovinskog rata u Hrvatskoj je ubijeno 402 djece, a najmanje 1200 ih je teže ranjeno. Samo u Slavonskom Brodu, uglavnom djelovanjem srpskog topništva, ubijeno je 29 djece. U ratu u Hrvatskoj je najmanje 40 djece ubijeno iz neposredne blizine. Namjerno, zločinački, monstruozno, izvan borbenih aktivnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Goluža: ‘Ubojstvo Aleksandre Zec počinjeno je iz koristoljublja’

Ako bismo hladno statistički gledali na te zločine i politikantski ih dijelili po nacionalnosti, onda bismo mogli napisati i to da je od te djece četvero njih bilo iz mješovitog hrvatsko-srpskog braka, da ih je dvoje bilo srpske nacionalnosti, a 34 hrvatske nacionalnosti.

Od sve te djece šira hrvatska javnost zna samo jedno ime – Aleksandra Zec. Imena ostale djece prekrivena su zaboravom. To nije slučaj niti je nebriga. Izdvajanje i isticanje samo jednoga imena, samo jedne tragedije i samo jednoga zločina služi upravo prikrivanju i potiskivanju svih ostalih imena i sve ostale ubijene djece. Ono služi “aboliranju” svih ostalih zločina i zločinaca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tragično i sramotno ubojstvo Aleksandre Zec koje je počinjeno iz koristoljublja služi za stigmatiziranje hrvatske države, hrvatske vojske i policije. Ono se mimo svakoga smisla i mjere svake godine, gura, kao prst u oko, svakom hrvatskom domoljubu, svakom građaninu.

> Goluža objavio da je Rada Borić ‘preživjela infarkt’ zbog nagrade ministrantu

Goluža: ‘Tomašević sudjeluje u tom bešćutnom i nečasnom poslu’

Svi bi se mi zbog ovoga zločina trebali osjećati krivima, a svi bi srpski zločinci zbog njega trebali niti amnestirani. Ili bi u najmanju ruku sav rat i sve žrtve trebale biti relativizirane i izjednačene po onoj poznatoj paroli „Mir, mir, nitko nije kriv“ ili još poznatijoj „Ko nas bre zavadi“.

U tom bešćutnom i nečasnom poslu neizostavno sudjeluje i gradonačelnik grada Zagreba Tomislav Tomašević. On, kao i cijela njegova anacionalna aktivistička družina umjesto bavljenja ozbiljnom politikom pa i ozbiljnim suočavanjem s prošlošću, u suradnji s etabliranim etnobiznismenom u Hrvatskoj plasira jeftine patetične politikantske parole kojima vrijeđa žrtve i unose nemir u društvo. Ali eto, „može“ im se, jer su im Zagrepčani omogućili da Zagreb bude „njihov“. No, ne još zadugo!“, zaključuje Goluža.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tomašević ove godine nije mogao sudjelovati na samoj komemoraciji. Na svom X profilu je napisao: “Žao mi je da ove godine nisam bio na obilježavanju na Sljemenu, zbog sudjelovanja na izbornom kongresu Europske zelene stranke. U moje ime, u ime Gradske uprave, govor je održao zamjenik gradonačelnika, Luka Korlaet. Kako se ubojstvo obitelji Zec ne bi zaboravilo i kako se tako strašan zločin u Zagrebu više nikad ne bi ponovio, prošle smo godine na Sljemenu otkrili spomen-obilježje u znak sjećanja na Aleksandru, Mariju i Mihajla. Počivali u miru”.

> Goluža u intervjuu za Narod.hr: Za pobjedu na izborima nužno je stvoriti antimožemoistički blok

Što je istina o stradanju obitelji Zec?

Podsjećamo, obitelj Zec nije likvidirana jer je pripadala srpskoj nacionalnoj manjini, već je riječ o bestijalnoj pljački koja je rezultirala ubojstvom oca obitelji, imućnog mesara s vezama u policiji, Mihajla Zeca, potom i likvidacijom njegove supruge i kćeri koje su svjedočile njegovom ubojstvu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ranije je Branko Lazarević, umirovljeni kriminalist koji je radio očevid ubojstva te noći 7. prosinca 1991. na zagrebačkoj Trešnjevci gdje je ubijen Mihajlo Zec i kod Adolfovca na Medvednici, za tportal rekao: ”Nama nitko nikada nije rekao da treba ubijati Srbe po Zagrebu, pa i ja sam Srbin. Bilo je to vrijeme u Zagrebu u kojem se pojavila jedna grupa koja je hodala po stanovima za koje su znali da u njima ima oružja i novca. To je neka samozvana grupa koja je išla kamo god kad su imali informaciju da neki Pero, Marko ili Janko ima pušku… ‘Ajmo uzet’ pušku, a ako ima i koji dinar, uzet ćemo i tu lovu.’ I gotovo”.

Otkrio je i jedan zanimljiv detalj. Upali su u stan i Zvonimiru Červenku, hrvatskom generalu koji je organizirao obranu Zagreba, a poslije, u vrijeme Oluje, bio je načelnik Glavnog stožera HV-a. “Radio sam taj očevid – i od njega su odnijeli neko oružje i nešto novca. Nisam siguran. Hoću reći da su išli po stanovima. Ako su bili kod Červenka, išli su i Hrvatima. Zaključio sam da su im bili bitni oružje i lova. Ako je osoba koja to ima Srbin, onda je to još bolje. Ako je Hrvat, nije problem.”, zaključio je Lazarević.

Unatoč svim tim činjenicama, brutalno ubojstvo djevojčice Aleksandre ljevica i nakon 31 godinu koristi za moralne ucjene, stavljajući teret njezina ubojstva na Hrvatsku, ističući da su članovi obitelji Zec ubijeni isključivo zato što su bili Srbi.

> Davor Marijan: Osvrt na reakciju Inicijative mladih za ljudska prava na izjavu dr. sc. Ante Nazora

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci