HRT odustaje od Radmanove sistematizacije radnih mjesta i sa sindikatima traži nova rješenja

Foto: fah

Vršitelj dužnosti glavnog ravnatelja HRT-a Siniša Kovačić u četvrtak je održao sastanak s predstavnicima sindikata na HRT-u o novome kolektivnom ugovoru nakon kojeg se očekuju i nova rješenja u sistematizaciji radnih mjesta, prijedlogu bivšeg glavnog ravnatelja Gorana Radmana kojeg je Nadzorni odbor odgodio i poslao na očitovanje nadležnim ministarstvima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako ističu na HRT-u, sastanak je prošao u otvorenome i konstruktivnom dijalogu te je istaknuto da smanjivanja radnih prava za oko 2850 zaposlenih na HRT-u neće biti te da će se o svim otvorenim pitanjima i zahtjevima sindikata raspravljati tijekom pregovaračkog postupka. Naglašava se i kako će vodstvo HRT-a uskoro imenovati članove novoga povjerenstva za pregovore o novom kolektivnom ugovoru koji bi, prema nekim najavama, mogao biti prihvaćen do početka ljeta.

“Predviđeno je da nakon toga ponovno budu pokrenuti i razgovori o sistematizaciji, ali će se pritom tražiti nova rješenja, odnosno u daljnjemu će postupku sindikati biti aktivni partneri, a sva rješenja dogovarat će se isključivo u dijalogu sa sindikalnim predstavnicima. Inače, o dosadašnjemu prijedlogu sistematizacije mjerodavna ministarstva uputila su očitovanje u kojemu su se proglasila nenadležnima”, stoji u HRT-ovu odgovoru Hini.

Na HRT-u su naglasili i da se stavlja izvan snage odluka bivšeg programskog vodstva o zabrani gostovanja novinarima portala Dnevno i Direktno u emisijama HRT-a donesena krajem svibnja prošle godine zbog, kako se isticalo, “višekratnih neprofesionalnih, neprovjerenih i neistinitih napisa o HRT-u i njegovim zaposlenicima, koji neargumentirano vrijeđaju i kleveću zaposlenike HRT-a nanoseći štetu ugledu HRT-a”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Možemo potvrditi kako Hrvatska radiotelevizija više nema zabranjenih medija, gostiju, sugovornika i tema. Odluka tadašnjega programskoga vodstva od 28. svibnja 2015. početkom ovoga tjedna stavljena je izvan snage i Hrvatska radiotelevizija među primateljima priopćenja i izvješća o svojemu radu od tada ima i medije koji dosad nisu bili na njoj poput portala Direktno.hr i Dnevno.hr”, ističu s HRT-a.

U odgovoru Hini napominju i kako je lista medija koji primaju priopćenja o poslovanju i programskim novostima HRT-a dodatno proširena za oko 300 primatelja te su u nju uključeni svi relevantni mediji u Republici Hrvatskoj.

“Što se tiče odabira gostiju želimo naglasiti kako će urednici u svakom trenutku imati mogućnost komunicirati s Pravnom službom Hrvatske radiotelevizije te se ograditi od izjava koje bi se mogle smatrati spornima”, zaključuju s HRT-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.