Hrvatsko nacionalno etičko sudište: Josipović, Pusić, Mesić i Pupovac ne rade u interesu hrvatskoga naroda i države

Foto: Narod.hr

Hrvatsko nacionalno etičko sudište, koje je utemeljeno u lipnju na poticaj Hrvatskog žrtvoslovnog društva, na prvoj javnoj sjednici o izdaji nacionalnih interesa održanoj danas u Vukovaru donijelo je “etičke optužbe” protiv predsjednika Republike Ive Josipovića, bivšeg predsjednika Stjepana Mesića, potpredsjednice Vlade i ministrice vanjskih poslova i europskih integracija Vesne Pusić i saborskog zastupnika SDSS-a Milorada Pupovca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ove četiri osobe su samo četiri prve osobe za koje smatramo da su prekoračili ovlasti koje imaju i ne rade u interesu hrvatskog naroda i države”, kazao je predsjednik Hrvatskog nacionalnog etičkog sudišta Zvonimir Šeparović, napomenuvši kako je riječ o utvrđivanju moralne i etičke odgovornosti te da iza sudišta ne stoje niti pravosuđe niti policija.

Po njegovim riječima, Hrvatska ide u potpuno krivom smjeru o čemu, kako je kazao, svjedoči i kriva državna vanjska politika koju provode predsjednik Ivo Josipović i ministrica Vesna Pusić, a koja je težište s Njemačke prebacila na Englesku i sve se više okreće zapadnom Balkanu.

“Sve je to na neki način izdaja. Smatramo da je u ovom trenutku važno upozoriti da Hrvatska mora biti spašena. Optužit ćemo i Zorana Milanovića za kojeg smatramo da je kao premijer izdao cijeli sustav, Kukuriku koaliciju i Program 21, da je nizom izjava i postupaka doveo u pitanje dignitet Hrvatske. Optužit ćemo i Budimira Lončara koji za nas ratni zločinac jer je u UN-u isposlovao da se donese rezolucija na embargo na oružje čime je Vukovar praktički ostao na ‘praćkama'”, izjavio je Šeparović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naveo je i kako će se etičke optužbe podići i protiv “nepoželjenih osoba-stranaca” navodeći ime Vesne Teršelič iz nevladine udruge “Documenta” te bivšeg švedskog političara Carla Bilda.

Hrvatsko etičko sudište, kao tijelo koje će s moralnog i etičkog stajališta prosuđivati o političkim pojavama i samim političarima s kojima se suočava hrvatsko društvo, utemeljeno je u lipnju u Zagrebu, a čine ga, kako se navodi u dokumentima sudišta, istaknute osobe izrazitog moralnog integriteta, stručnosti i ugleda, odnosno prominentne ličnosti iz javnog života, te utjecajni pojedinci.

Utemeljitelji se pozivaju na slične institucije koje postoje još od starog Rima, te se posebno apostrofira u prošlom stoljeću tzv. Russelov sud britanskog fizičara Bertranda Russela te Komisija za istinu i pomirbu, koju je utemeljio prvi južnoafrički predsjednik nobelovac Nelson Mandela.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.