HSS-ov Beljak napao HRT zbog mise zadušnice za bleiburške žrtve i 2 emisije posvećene tragediji

krešo beljak
Foto: Fah

“Za ovo plaćamo obaveznu HRT pretplatu. Pardon, pristojbu. A 9.5., kad cijeli civlizirani svijet slavi pobjedu, nije bilo praktički ništa na tu temu. Osim da su partizani tih dana “preplavili” Zagreb. Dan žalosti. Sramota.”, ustvrdio je HSS-ov Krešo Beljak na HRT-ovu najavu prijenosa mise zadušnice u sarajevskoj katedralnoj crkvi u povodu obilježavanja 75. obljetnice Bleiburške tragedije i još dvije emisije posvećene Bleiburškoj tragediji, genocidnog pokolja hrvatskih vojnika i civila.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Time se Krešo Beljak pridružio bošnjačkoj hajci na misu zadušnicu kojom se javnosti odvraća pozornost od korupcije i kriminala SDA-ove vlasti u BiH.

Inače, početak svibnja 1945. godine i kraj II. svjetskog rata za mnoge europske narode zaista je značio slobodu padom nacionalsocijalizma, međutim za brojne narode koji su pali pod novi teror i diktaturu totalitarne ideologije komunizma značio je novo ropstvo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na to su upozorili zajedničkom izjavom o 75. godina od kraja II. svjetskog rata sljedeće države članice EU-a: Bugarska, Češka, Estonija, Mađarska, Latvija, Litva, Poljska, Rumunjska i Slovačka. Među njima, na žalost, nema Hrvatske.

Izjava je potpisana zajednički s Državnim tajništvom SAD-a.

Osmoga svibnja 1945. poražen je nacionalsocijalizam Adolfa Hitlera. Diljem Europe 9. svibnja obilježava se kao Dan pobjede nad fašizmom i Dan Europe, u znak sjećanja na završetak Drugoga svjetskog rata u Europi 1945. i početak stvaranja današnje Europske unije pet godina poslije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, ideološki sljedbenici komunističkog totalitarizma i dalje brane pokolje Titovih partizana.

“Hrvatski narod ne može slaviti nikakvu pobjedu na ‘Dan Europe’. Istinska pobjeda i konačan slom jugoslavenskog ‘nacional – socijalizma’ dogodio se tek petog kolovoza 1995. godine, 50 godina nakon potpisivanja ‘Schumanove deklaracije’ slomom jugoslavenske državne zajednice, i to je datum koji hrvatski narod istinski može slaviti kao svoj dan pobjede”, upozorio je nedavno Doc. dr. sc. Ivica Granić.

> Devet država EU, među kojima nije Hrvatska: ‘Za nas 8.5. nije dan oslobođenja, već zamjena jednog totalitarizma s drugim!’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Doc. dr. sc. Ivica Granić: Zašto RH nije potpisala izjavu o završetku 2. Svjetskog rata sa 9 članica EU i SAD-om?

> Kardinal Puljić pisao institucijama i Vatikanu kako mu je život ugrožen

> BiH: Radi skrivanja kriminala SDA – napada se Hrvate i misu zadušnicu za žrtve Bleiburga

> (VIDEO) Mesić za televiziju u BiH ustvrdio da na Bleiburgu nitko nije ubijen te napao kardinale Bozanića i Puljića

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Pusić u BiH brani Titov poslijeratni pokolj, nakon što se već osramotio na HRT-u

75. obljetnica genocidnog pokolja

Podsjetimo, ove se godina navršava 75. godina od Bleiburške trage­dije, genocidnog pokolja hrvatskih vojnika i civila. U kolonama marševa smrti pod imenom Križni putovi, išle su ponekad i cijele obitelji, od Bleiburga preko Hrvatske, Srbije, Ma­kedonije sve do Đevđelije. Bleiburg je postao simbol i metafora svih hrvatskih stradanja od komunističke Titove armije 1945. godine. Iako je samo manji dio vojnika i civila ubijen na samoj Bleiburškoj poljani i u okolici, ukupan broj žrtava iz redova Hrvata iznosi oko 50 tisuća. Imenom Bleiburški pokolj označavaju se svi pokolji zarobljenika iz tog vremena, bez obzira gdje se dogodili. Većina zarobljenika ubijena je na marševima kroz Jugoslaviju i u zarobljeničkim logorima tijekom sljedećih mjeseci.

Inače, već 25 godina molitvom za bleiburške žrtve sudjeluju imami Islamske vjerske zajednice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.