Kosor za vrijeme debate napadala Grabar-Kitarović: Kritizirala je zbog pitanja o Perkoviću i Mustaču te ustvrdila da je besramna

Zagreb, 15.09.2014. - Konferencija za medije skupine saborskih zastupnika i zastupnica koji su svojim potpisom podržali izmjene izbornog zakonodavstva na tragu GONG-ovih prijedloga. Na slici saborska zastupnica Jadranka Kosor. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ/ lsd

Bivša premijerka i predsjednica HDZ-a Jadranka Kosor tijekom sučeljavanja Zorana Milanovića i Kolinde Grabar-Kitarović objavila je niz tvitova u kojima je redom napadala i kritizirala aktualnu predsjednicu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kosor, koja dulje vrijeme napada HDZ, a posebno predsjednicu Grabar-Kitarović, sada je tijekom sučeljavanja objavila čak osam tvitova, komentirajući izjave HDZ-ove kandidatkinje:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kosor je tijekom dana i prije debate napala predsjednicu zbog navodno sumnjivog statusa branitelja kojeg ima njen suprug, a kojeg se tijekom dana pokazao transparentnim.

>Na današnji dan prije 36 godina ubijen Stjepan Đureković: Zašto Perkoviću i Mustaču nije sudila Hrvatska?

>Tko su Josip Perković i Zdravko Mustač, osuđeni pripadnici UDB-e?

“Kandidatkinja tvrdi da je njenom suprugu netko nudio status branitelja. Kao bivša ministrica branitelja očekujem a kao građanka tražim da kaže tko je i kada nudio taj status protuzakonito i zašto to nije prijavila DORH-u”, napisala je Kosor.

Kosor i ranije napadala predsjednicu

Podsjetimo, Kosor je početkom prosinca na Twitteru također objavila fotografiju s Ivom Josipovićem te je napala aktualnu predsjednicu Republike Hrvatske Kolindu Grabar-Kitarović zbog objave fotografije pokojnog hrvatskog generala Slobodana Praljka.

“Političari koji ne priznaju i ne poštuju presude sudova, uključujući i Međunarodni kazneni sud u Haagu, ne mogu predstavljati državu”, ustvrdila je tada Kosor.

Na Badnjak o izborima raspravljala s Mesićem i Josipovićem

Ona je na Badnjak je objavila fotografiju s bivšim predsjednicima Stipom Mesićem te Ivo Josipovićem, s kojima je raspravljala o predsjedničkim izborima.

Podsjetimo, Kosor je krajem studenoga 2018. godina, objavila fotografiju s Josipovićem, a uz fotografiju je označila Twitter profil Međunarodnog centra Nizami Ganjavi.

Riječ je o organizaciji osnovanoj 2012. godine u Azerbejdžanu, a s ciljem “premošćivanje praznina radi stvaranja inkluzivnog društva”, a u kojem sudjeluju Jadranka Kosor, Ivo Josipović i bivši srpski predsjednik Boris Tadić.

Inače, bivša premijerka Jadranka Kosor zajedno je s bivšim predsjednikom RH Stipom Mesićem bila članica ljubljanskog IFIMES-a na čijem je čelu Budimir Lončar, a napustila ga je nakon što je u medijima objavljeno kako je taj institut vodio bitku protiv predsjednika Haaškog tribunala Theodora Merona koji je oslobodio hrvatske generale i predložio haškog tužitelja Sergea Brammertza na Nobelovu nagradu za mir.

Vrijedi podsjetiti kako je IFIMES 15. listopada objavio dijelove svoje najnovijeg izvješća pod nazivom: Zapadni Balkan 2019: Gura li EU države Zapadnog Balkana u ‘zagrljaj’ Rusije?, a kojeg je prenijela Beogradska Politika ističući kako je po njemu “Hrvatska primjer ne europskog ponašanja”.

Član savjetodavnog vijeća IFIMES-a, bivši general JNA Blagoje Grahovac otvoreno je u jednoj analizi ove organizacije napisao koje osobe moraju nestati s političke scene radi višeg cilja. U njoj 2015.godine dodaje kako je “Tuđman od početnog antifašiste, u svojoj drugoj dobi provodio opću fašizaciju Hrvatske. Tipičan politički proizvod tuđmanizacije su Kolinda Grabar-Kitarović i Tomislav Karamarko, dok su političke žrtve tog procesa već osvjedočeni antifašisti Ivo Josipović i Zoran Milanović”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.