Na odgovor vlasnika CIOS grupe Petra Pripuza saborskoj zastupnici Sandri Benčić, reagirao je gradski zastupnik i čelnik stranke Plavi grad Ivica Lovrić te pozvao gradonačelnika Tomislava Tomaševića da podnese ostavku.
“Nakon što je vlasnik CIOS grupe Petar Pripuz objavio kako je Grad Zagreb s njegovom tvrtkom u tekućoj godini ugovorio ni manje ni više nego 41 milijun eura, došlo je vrijeme da aktualni gradonačelnik Tomislav Tomašević prizna poraz i podnese ostavku jer je pogazio sva svoja predizborna obećanja”, poručio je Lovrić.
Možda će vas zanimati
Pripuz poklopio Benčić, 'premijerku u pokušaju sa stažem studiranja od gotovo dva desetljeća'
Sandra Benčić nedavno je na konferenciji za medije prozvala poduzetnika Petra Pripuza, vlasnika CIOS Grupe.
Podsjetio je i na Tomaševićeve “najveće predizborne laži”, da će razvrgnuti ugovore s CIOS-om i zatvoriti Jakuševac u prvom mandatu. Umjesto toga, dodao je Lovrić, u prvom mu je mandatu pošlo za rukom grad zatrpati smećem i zbog lošeg upravljanja urušiti jakuševečko brdo.
“Da stvar bude gora, Tomaševićevi su ugovori s CIOS-om u ovoj godini višestruko veći no što je Grad Zagreb u vrijeme Milana Bandića toj tvrtki uplatio tijekom čitava dva desetljeća!”, upozorio je čelnik stranke Plavi grad te pozvao gradonačelnika Tomaševića da objavi sporne dokumente i time podnese račune Zagrepčanima.
“Pozivam ga i da im objasni kako to da je nakon višegodišnjeg blaćenja Milana Bandića zbog ugovora s CIOS-om, on s tom istom tvrtkom ugovorio još veće iznose, odnosno ni manje ni više nego 41 milijun eura”, dodao je te pozvao i CIOS da javno objavi sve ugovore i plaćene račune s Gradom Zagrebom.
>Problem zvan Jakuševec: Lovrić prozvao Tomaševića na odgovornost
Prevara birača ili nešto drugo
Zagrepčani neka nakon toga zaključe je li riječ samo o totalnoj nesposobnosti neradnika i plaćenih aktivista platforme Možemo! na čelu s gradonačelnikom Tomaševićem i prevari birača, ili se tu krije nešto drugo, poručio je Lovrić.
“Svi vidimo da je Zagreb neuredniji i prljaviji nego ikada. Vrijeme je da smeće maknemo iz našeg Grada! Tomaševiću, makni se! Zagreb mora ponovo biti „beli Zagreb grad“. Pozivam sve Zagrepčane da više vjeruju svojim očima nego manipulatorima koji bezočno lažu i razbacuju naš novac. Čime Tomašević može objasniti 41 milijun eura? Ostavka je najmanje što je Tomašević sada dužan učiniti”, zaključio je Lovrić.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.