“Apsolutno se slažem kako je neprimjereno da netko za manje od godinu dana rada dobije puni iznos otpremnine, no očito da je ta odredba ostala od prije”, kazao je ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras upitan je za komentar o otpremnini predsjednika Uprave HBOR-a Vladimira Kristijana, koji je za devet mjeseci rada dobio 12 plaća otpremnine i to nakon što je sam dao ostavku na tu poziciju.
Maras je visoku otpremninu predsjednika Uprave HBOR-a komentirao prilikom sudjelovanja u humanitarnoj akciji kao potpori Zakladi Ane Rukavine na Trgu bana Jelačića.
Treba pitati Borisa Lalovca
Maras je rekao kako o Kristijanovu ugovoru o radu treba pitati predsjednika Nadzornog odbora HBOR-a Borisa Lalovca koji ga je i potpisao te da to nije u nadležnosti Nadzornog odbora nego njegovog predsjednika.
“Apsolutno se slažem kako je neprimjereno da netko za manje od godinu dana rada dobije puni iznos otpremnine, no očito da je ta odredba ostala od prije”, dodao je Maras.
9 mjeseci rada – 12 plaća otpremnine
Podsjetimo, bivši šef HBOR-a Vladimir Kristijan nakon devet mjeseci rada dao je ostavku te je pokupio 12 plaća otpremnine, a ukupni iznos navodno se popeo do 300.000 kuna.
“Odlazim svojevoljno i na vlastitu inicijativu, ponajprije zbog različitih pogleda, u odnosu na vlasnika, na ukupnu poslovnu politiku i strategiju daljnjeg razvoja i djelovanja HBOR-a”, bilo je Kristijanovo objašnjenje zašto daje ostavku.
O svemu tome šute ministri i članovi Nadzornog odobora HBOR-a, koji su mu pružali podršku. Najavljivan je kao jeftinije rješenje, pa se u Ministarstvu financija neslužbeno hvale kako su smanjili njegovu otpremninu na samo 12 plaća, s obzirom da je prethodni šef Anton Kovačev otišao s njih 16.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Narod.hr/h
Photo: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.