Marić: 60 tisuća neriješenih predmeta govore o odnosu prema državnoj imovini

Foto: Fah

Kako aktivirati zapuštenu državnu imovinu od čije se prodaje očekuje da će državni proračun u ovoj godini ostvariti milijardu i 400 milijuna kuna prihoda? Kakve probleme imaju jedinice lokalne samouprave kod raspolaganja i gospodarenja državnom imovinom – koju čine stanovi, poslovni prostori i bivše vojne nekretnine?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

O tome su u emisiji ‘U mreži Prvog’ Hrvatskoga radija koju prenosi HRT govorili ministar državne imovine Goran Marić i gradonačelnik Križevaca, član Predsjedništva Udruge gradova Branko Hrg.

Državna imovina je neiskorišteni, ali i uništeni potencijal, koji je srećom toliko velik da se još može iskoristiti, rekao je ministar Marić. Gledajući tu strahotu uništenosti, ne može a da se svakodnevno ne upita tko je dopustio da se to dogodi i da uopće netko drugi ima korist od posjedovanju u upravljanju imovine koja je vlasništvo Hrvatske, naglasio je.

Napomenuo je da 60 tisuća neriješenih predmeta pokazuju odnos dosadašnje države prema gradovima i županijama. Novih zahtjeva ima toliko da ih se dnevno ne uspije zaprimiti, kazao je Marić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Branko Hrg je naglasio da je Udruga gradova svjesna koliko neriješenih predmeta ima te od prvog dana podupire osnivanje tog ministarstva. Radi se o prevrijednog resursa da se ne bi stavilo ovo ministarstvo u funkciji, rekao je.

Hrg smatra da je izuzetno važno da država uspostavi partnerski odnos s lokalnom samoupravom. Ako država prepusti imovinu na upravljanje lokalnoj samoupravi, dobar dio te imovine bi se vrlo brzo stavio u funkciji, kazao je.

Pogledajte cijelu emisiju:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.