Na listi Željka Glasnovića na parlamentarnim izborima nalaze se Ina Vukić, Mate Knezović, Tomislav Sunić…

Foto: fah, privatni album / Ina Vukić, sasa cetkovic Fotomontaža: narod.hr

Nezavisni zastupnik, general Željko Glasnović u utorak je predao svoju listu za parlamentarne izbore koji će se održati 5. srpnja. Njegova neovisna lista natjecat će se za ulazak u Hrvatski sabor u XI. izbornoj jedinici namijenjenoj za Hrvate u iseljeništvu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na listi generala Glasnovića koju je podržao Miroslav Škoro i njegov Domovinski pokret nalaze se redom:

1. Željko Glasnović
2. Mate Knezović
3. Ina Vukić
4. Tomislav Sunić
5. Marko Jurić
6. Srećko Telar
7. Elizabeta Mađarević
8. Marko Perković
9. Krešimir Tabak
10. Milena Matić
11. Marina Sunić-Žakman
12. Martina Ćurić
13. Franjo Miroslav Perković
14. Marina Sabljić

Drugi na listi Mate Knezović poznati je zagrebački odvjetnik i predsjednik Obiteljske stranke. Knezović je između ostaloga na sudu zastupao 140 zaposlenika 66. pukovnije, u ime građanske inicijative “More je kopno” pred Saborom je tražio raspisivanje referenduma o arbitraži sa Slovenijom, a zastupajući jednog diplomata, prozvao je ministra Jandrokovića da se služi sramotnim metodama kako bi ušutkao službenike koji upozoravaju na kriminal. Otac je petero ddjece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Treća na listi Ina Vukić je rođena na otoku Korčuli, te od 1962. živi u Australiji ali i u Hrvatskoj tijekom sedamdesetih i ranih osamdesetih gdje je i studirala na sveučilištu u Zagrebu i živjela. Posjeduje sveučilišne diplome iz psihologije iz Zagreba te iz Sydneya gdje nakon završenog fakulteta u Sydneyu i magistrira psihologiju. Kao stručna psihologinja u Australiji naročito se bavila kliničkom i političkom psihologijom.

>(VIDEO) Glasnović: ‘Svi ministri poljoprivrede trebali bi biti u zatvoru, kao ovi krkani iz Uljanika’

U Australiji je istaknuta psihologinja te već dva desetlijeća radi kao glavna izvršna direktorica za usluge mentalnog zdravlja i invaliditet koje financira vlada Australije u sjevernom Sydneyu. Tijekom Domovinskog rata bila je najistaknutija žena u Australiji I iseljništvu u aktivnostima za lobiranje međunarodnog priznanja Hrvatske kao neovisne i suverene države, te u organiziranju sakupljanja više milijuna dolara novčane i druge pomoći obrani Hrvatske, zbrinjavanju izbjeglica i stotina hevatske djece ratne siročadi preko tadašnje udruge Spasite djecu Hrvatske koja je preimenovana u Humanitarna zaklada za djecu Hrvatske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bila je od konca 1991. politička tajnica HDZa u Sydneyu i po Australiji, te početkom 1994. napustila je članstvo u HDZu nakon par godina neuspješne borbe oko nestalih novaca i čekova za pomoć Hrvatskoj osobito onih koji su bili predani 1992. godine gosp. Stjepanu Mesiću da ponese bolnici u Gospiću te za bankovni račun Hrvatskog nacionalnog fonda u Villachu, Austrija. U svibnju 1995. za svoje osobite zasluge za Republiku Hrvatsku odlikovana je Spomenicom domovinskog rata i Redom hrvatskog trolista.

Četvrti na listi dr. sc. Tomislav Sunić je književnik i prevoditelj te bivši sveučilišni profesor i diplomat. Emigrant je, otac mu je za vrijeme jugoslavenskog režima ležao četiri i pol godine u komunističkom zatvoru, a sestra 10 mjeseci.

Podsjetimo, HDZ je na parlamentarnim izborima 2016. godine osvojio 13.117 glasova odnosno njih 62,71% te su iz te stranke u Hrvatski sabor ušli Božo Ljubić i Željko Raguž. Treći mandat je osvojio general Željko Glasnović sa svojom neovisnom listom te je dobio povjerenje 24,91 posto birača odnos njih 5211. To su bili prvi izbori na kojima HDZ nije osvojio sva tri saborska mandata o kojima odlučuju Hrvati u iseljeništvu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.