-->
Ponedjeljak, 13 siječnja, 2025
1.1 C
Zagreb
Pratite nas:

Odvjetnik Mlinarić: Povjerenstvo sutra o Čačićevoj molbi za prijevremeno otpuštanje

Podijeli

Povjerenstvo za privremeni otpust iz zatvora trebalo bi sutra odlučivati o zahtjevu bivšeg prvog potpredsjednika Vlade Radimira Čačića, koji je sredinom svibnja tražio da ga se pusti s izdržavanja kazne na koju je osuđen zbog izazivanja prometne nesreće u Mađarskoj 2010., doznaje se od njegove obrane.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sa sadržajem Čačićeve molbe, ali i mišljenjem kaznionice o toj molbi, članove Povjerenstva upoznat će predstavnik kaznionice u Valturi, najverojatnije upravitelj ili načelnik službe za tretman.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sjednici Povjerenstva bit će nazočan i Čačić kojem članovi tog tijela, nakon što čuju razloge za prijevremeno otpuštanje i mišljenje o molbi, mogu postavljati pitanja kako bi se eventualno uvjerili jesu li sazreli uvjeti za njegovo prijevremeno otpuštanje.

Povjerenstvo može prihvatiti Čačićev prijedlog, odbiti ili odložiti odlučivanje na tri mjeseca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Odluči li Povjerenstvo da je prijevremeno otpuštanje Čačića opravdano, istovremeno će odrediti trenutak otpuštanja koji se može dogoditi istog dana, što je tražila Čačićeva obrana, ili nekog drugog dana.

Čačićev odvjetnik Rajko Mlinarić izjavio je Hini kako je siguran da su ispunjeni svi pravni uvjeti za prijevremeno otpuštanje Čačića te je izrazio uvjerenje da će on sutra biti pušten iz zatvora.

Povjerenstvo za privremeni otpust sutra bi na sjednici trebalo odlučivati o ukupno 40-ak molbi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bivši prvi potpredsjednik Vlade kaznu za prometnu nesreću s dvoje poginulih u Mađarskoj počeo je služiti lani 17. lipnja, nakon što mu je Vrhovni sud odbio žalbu na presudu zagrebačkog Županijskog suda, koji ga je osudio na 22 mjeseca zatvora, u skladu s presudom suda u Mađarskoj.

No, Čačićeva obrana smatra da je pritom došlo do pogrešnog pravnog tumačenja jer je, prema mađarskoj presudi, Čačić nakon polovice kazne trebao biti pušten na slobodu, dok se hrvatski sud vodi domaćim zakonom koji propisuje da za otpust nakon 11 mjeseci mora podnijeti posebnu molbu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: hrt

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci