“To je vrlo dobra predstava koja sadrži puno humora i mogu je svima preporučiti. Iako je sasvim sigurno i provokativna, ali, ponavljam, vrijedi gledanja”, rekao je zagrebački odvjetnik Čedo Prodanović za Jutarnji list. Uz opasku: “Poznanici koji se puno bolje razumiju u kazalište kažu kako je Frljićeva predstava ‘pravi Pirandello’, ali nisam stručnjak, no mogu opet reći da sam se nasmijao i uživao u kazalištu.”
Na pitanje ima li u Kerempuhovoj predstavi govora mržnje, Prodanović je ustvrdio da nema, iako će mnogi sigurno biti uvrijeđeni, od bivšeg biskupa Mile Bogovića koji u predstavi jaše na plinskoj boci do Velimira Bujanca koji šmrče bijeli prah. Ali, sugovornik Jutarnjeg lista smatra kako to nije čak ni utuživo.
“Mislim da nitko nema osnovu za tužiti Olivera Frljića, čak ni zbog scene u kojoj se omalovažava hrvatska zastava. Nije riječ, naime, o službenoj zastavi Republike Hrvatske, nego o onoj s prvim bijelim poljem, koja se koristila u NDH”, tvrdi Čedo Prodanović.
Zanimljivo je spomenuti da je odvjetnik Prodanović i “prijatelj” jednog kontroverznog festivala koji se, kao i gore spomenuta predstava, financira novcem hrvatskih građana.
Tako su 2011. umjesto državnih uglednika, 14. Motovunski filmski festival otvorili njihovi odvjetnici – branitelj bivšeg premijera Ive Sanadera i dugogodišnji prijatelj festivala Čedo Prodanović, te branitelj bivšeg potpredsjednika Vlade RH Damira Polančeca Anto Nobilo (također i branitelj Josipa Perkovića, proglašenog krivim za pomaganje u ubojstvu hrvatskog emigranta Stjepana Đurekovića i osuđenog na doživotni zatvor), navodi Večernji list uz galeriju fotografija.
> Pogledajte Mirkovićevu najavu Motovuna financiranu novcem hrvatskih građana!
Tome je prethodio nastup Rade Šerbedžije i njegovih Brijunskih trubača, koji su citirali crnohumorni tekst, danas pokojnog, Predraga Lucića „Goli i bosi“, u kojem autor govori o pljački hrvatskog naroda koja se godinama vršila s najviših državnih položaja.
> Koordinacija odgovara Šerbedžiji, Mirkoviću i ekipi te upućuje javno pismo ministrici Obuljen
Prodanović i Nobilo ranije su tog dana svečano otvorili i Kino Remetinec, ‘posebnu atrakciju’ festivala 2011.
“Nisam Srbin, a nisam ni Hrvat”
Čedo Prodanović rođen je 1949. u Zagrebu, maturirao je u Prvoj gimnaziji, a diplomirao na Pravnom fakultetu. Prvo zaposlenje dobio je kao pripravnik 1976. na tadašnjemu Državnome tužiteljstvu. U narednih petnaest godina bio je zamjenik općinskoga, pa okružnoga tužitelja, potom 1987. prvi čovjek Državnoga tužiteljstva Zagreb. Bio je član SKJ, kao i oko 90 posto ostalih u tužiteljstvu. Nakon demokratskih promjena, napušta mjesto glavnog zagrebačkog tužitelja.
Bila je to, kako je kasnije objašnjavao, mješavina svega – i političke odluke i nacionalne diskriminacije i pripadnosti Savezu komunista i još sto drugih razloga.
“Nisam Srbin, a nisam ni Hrvat, što da radim. Nemam nikakve nacionalne osjećaje, možda su mene moji roditelji partizani lišili nekog užasno uzvišenog osjećaja, ali ja ga nemam!”, izjavljivao je, navodi Večernji list. Potom se angažirao u Hrvatskom helsinškom odboru (HHO), a primio se i odvjetničkog posla. Pomogao mu je, kaže, kolega Silvije Degen s kojim je do tada bio u korektnim odnosima.
U lipnju 2011. postaje branitelj Ive Sanadera u slučaju Fimi medija.
U njegovom odvjetničkom timu je i Jadranka Sloković s kojom se poznaje i iz vremena u komunizmu. Radili su u tužiteljstvu prije demokratskih promjena. Od 2002. su u ljubavnoj vezi. Jadrankin sin Filip, iz braka s Branislavom Glumcem, pripravnički staž odradio je u majčinu odvjetničkom uredu.
Prodanović je ljubitelj glazbe, ponajviše jazza, a sluša i riječki sastav Let 3, piše Večernji list. Jedan od frontmena sastava, Zoran Prodanović Prlja, njegov je bratić.
Tekst se nastavlja ispod oglasa