Tko stoji iza feminističko-ateističke udruge Centar za građansku hrabrost koja je iskoristila potres za napad na katolike?

Foto: snimka zaslona

Kako smo već pisali, nevladina organizacija naziva Centar za građansku hrabrost, nedjelju je, na dan potresa koji je pogodio Zagreb, istu tragediju iskoristio za napad na katolike, Crkvu i one s kojima se ne slažu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na svojoj službenoj Facebook stranici ustvrdili su kako će se prvo popravljati toranj zagrebačke katedrale i crkva u Palmotićevoj “gdje se inače održavaju mise za Pavelića” te su sarkastično pozvali na izgradnju novih fontana, ali i organizacije Hoda za život, inicijative koja se bori za obranu neotuđivog prava nerođene djece na život.

Foto: snimka zaslona

Povodom toga, donosimo tko stoji iza Centra za građansku hrabrost te čime se ta nevladina organizacija bavi.

Ta je udruga osnovana 2011. godine s ciljem “promicanja i poticanja građanske hrabrosti, osviještenih vrijednosti humanističke misli i slobodoumlja, slobode savjesti, uvjerenja i mišljenja, te feminističke etike odgovornosti i solidarnosti u zaštiti ljudskih prava, ravnopravnosti i u kritičkom suočavanju s prošlošću”, navodi se na stranicama. Između ostaloga ističu kako je “humanistička misao je bez feminističke nepotpuna“, a pretežito zastupaju ateističke i feminističke ideje te projekte.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Trenutno ovlašteni za zastupanje ove ateističko-feminističke udruge su bračni par Nada Topić Peratović i Željko Peratović te Maja Mirt i Nezir Likaj.

Željko Peratović je hrvatskoj javnosti poznat kao bivši novinar Vjesnika, nezaposlen od 2005. godine. Devedesetih godina izvještavao je za tjednike Globus i Nacional, a godine 2007. priveden je zbog optužbe da je odavao državne tajne na svom blogu.

Maja Mirt je nepoznata javnosti, a inače je koordinatorica odnosa s javnošću Sindikata turizma i usluga Hrvatske, dok se Nezir Likaj spominje kao poduzetnik koji je 2013. godine bio jedan od potpisnika pisma kojim se od HRT-a traži ukidanje emisije ‘Na rubu znanosti’ Krešimira Mišaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nada Topić Peratović, supruga Željka Peratovića poznata je kao autorica knjige “Humanizam za djecu” izašla u nakladi udruge u čijem je vodstvu. Ta je knjiga predstavljena 2014. godine, a jedan od predstavljača bio je i tadašnji intendant riječkog HNK Oliver Frljić, kolumnist Večernjeg lista Branimir Pofuk i kako je predstavljena – sekularna feministkinja Marijana Bijelić, docentica Filozofskog fakulteta u Zagrebu koja je hrvatskoj javnosti poznata po sudjelovanju u HRT-ovoj emisiji Peti dan. Potonja je i članica te udruge.

>Tko je Marijana Bijelić, feministica i ‘sekularistica’ koja u Petom danu mijenja Lanu Bobić

Iako je knjiga predstavljena u sklopu “humanističkog projekta”, riječ je o udruzi koja ističe da pažnju usmjerava na poticanje feminističkog aktivizma, racionalne i znanstvene, spoznaje kao i ireligioznog poimanja svjeta. Udruga organizira radionice za djecu ireligioznih roditelja, a roditeljima tako nudi sekularno savjetovanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Centar za građansku hrabrost inače je 2015. godine postala članice ekstremno lijevog udruženja Europske humanističke federacije najpoznatije po lobiranju da se u preambuli ustava Europske unije ne spominje Bog niti referiranje na kršćanske korijene Europe što su nazvali pobjedom sekularizma u Europi.

Ova je udruga također sudjelovala i u organizaciji Skupa razuma 2013. godine koji je bio podrška sekularizmu i uvođenju zdravstvenog odgoja u obrazovni sustav.

Centar za građansku hrabrost sudjelovao je i u Inicijativi za životno partnerstvo u zalaganju za donošenje Zakona o životnom partnerstvu i njegovo poboljšanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.