Plenković: ‘Milošević ide u Vukovar, to je na tragu naše politike pomirbe’

Foto: Fah

‘U Vukovaru će uz mene biti potpredsjednici Vlade Tomo Medved i Boris Milošević te ministar Banožić, ministrica Tramišak i ministar Aladrović’, kazao je Plenković u ponedjeljak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik Vlade Andrej Plenković sudjelovao je danas na svečanom potpisivanju Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz EU fondova u financijskom razdoblju 2014.–2020. za projekt Otvorene znanstvene infrastrukturne platforme za inovativne primjene u gospodarstvu i društvu (O-ZIP) na Institutu Ruđer Bošković, navodi RTL.

Nakon toga, obišao je izložbu “EU fondovi mijenjaju Hrvatsku”, izložbu fotografija EU projekata. U pratnji predsjednika Vlade bila je i ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak.

“Umjesto klasičnih Dana otvorenih vrata, ovog puta je odlučeno napraviti izložbu na Zrinjevcu. Pet najvrednijih projekata financiranih iz EU su Pelješki most, LNG terminal na Krku, širokopojasni internet, zračna luka Dubrovnik i ovaj OZIP na Institutu Ruđer Bošković”, nabrojio je na početku predsjednik Vlade i dodao:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Kad se sve zbroji Hrvatska na raspolaganju ima 24,2 milijarde eura u idućih deset godina za ekonomski i društveni razvoj”, naglasio je i zahvalio ministrici Tramišak.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Na pitanje tko iz Vlade ide u Vukovar na obilježavanje Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, Plenković je rekao:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“U Vukovaru će uz mene biti potpredsjednici Vlade Tomo Medved i Boris Milošević te ministri Mario Banožić, ministrica Tramišak i ministar Aladrović”.

Premijer je dodao da u Škabrnju ide ministar Grlić, ministrica Vučković i Ivan Malenica.

“Gospodin Pupovac s drugim predstavnicima SDSS-a uobičajeno dolazi u Vukovar dan ranije. Predlažem da on i drugi predstavnici SDSS-a sami kažu o tome. Koliko znam, sutra će biti tamo”, kazao je Plenković. Na pitanje je li dolazak Borisa Miloševića u Vukovar na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje dobar znak, kazao je:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Mislim da to jako važna poruka, na tragu naše politike pomirbe, gledanja u budućnost i suživota. S obilježavanjima koja su krenula dolaskom Borisa Miloševića u Knin i dalje zaokružujemo geste koje su važne i bitne za Hrvatsku u četvrtom desetljeću njezine demokracije”, rekao je premijer Plenković podsjetivši da je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 18. studenoga, postao državni praznik i neradni dan.

Na pitanje o dolasku predsjednika Zorana Milanovića u Vukovar, Plenković je rekao da nema informacija:

“Očekujem da ta pitanja postavljate Uredu predsjednika. Ne znam hoće li doći. Kad bude jasno kani li predsjednik ili ne doći u Vukovar, možemo to komentirati”, naglasio je i potom nastavio:

“Postoji zahtjev Stožera da ne rade ugostiteljski objekti čime se sprječavaju situacije u kojima može doći do širenja zaraze. Bitna su dva trenutka – obilježavanje u blizini vukovarske memorijalne bolnice, a drugi misa na memorijalnom groblju. Ostalo je Kolona sjećanja na otvorenom uz intenciju da se hoda u skupinama po 25 ljudi. Ako će se ljudi držati razmaka, mislim da ćemo napraviti sve potrebno”, osvrnuo se Plenković na organizaciju Kolone sjećanja u Vukovaru.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Upitan da prokomentira ispriku Miroslava Škore što je bio član HDZ-a, Plenković je rekao da nije ni znao da ima konferenciju.

“Riječ je o odgovornosti pravne osobe koja se izvlači iz krivnje pojedinaca, to je okvir. Naši će odvjetnici uložiti žalbu u zakonskom roku”, kazao je premijer i predsjednik HDZ-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.