Predsjednik Hrvatskog sabora Božo Petrov u utorak je “potpuno neprimjerenom” nazvao reakciju Srbije nakon što je postalo jasno da neće danas otvoriti pregovore u poglavlju 26 o obrazovanju i kulturi.
“Mislim da je potpuno neprimjerena reakcija Srbije na bilo što se događa u pregovorima. Postavio bih im pitanje, kako je to Hrvatska trebala reagirati (…) jesmo li mi, možda, trebali na takav način svaki put reagirati kad bi doživjeli, ne otpor, nego sugestije što treba napraviti”, zapitao se Petrov pred novinarima u Saboru.
Srbija će, nadam se, uskoro shvatiti da postoje određeni uvjeti koje treba zadovoljiti da bi mogla pristupiti EU, poručio je predsjednik Sabora.
Srbijansko izaslanstvo predvođeno premijerom Aleksandrom Vučićem u ponedjeljak je navečer napravilo strku u Bruxellesu i zbog toga što je blokirano otvaranje poglavlja 26 demonstrativno napustilo grad dan uoči međuvladine konferencije.
Iako Hrvatska nije jedina zemlja koja ima rezerve prema otvaranju navedenog poglavlja, srpski dužnosnici najoštrije kritiziraju službeni Zagreb.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/hina
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.