Sabor raspravlja o kreditnim institucijama i referendumskoj inicijativi ’67 je previše’

Sabor, 13.06.2019 - Inicijativa „67 je previše“ službeno je u Hrvatski sabor predala 748.624 prikupljena potpisa za raspisivanje referenduma o Zakonu o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju. Sindikalisti unose kutije sa potpisima u Hrvatski sabor. Na slici Mirela Bojić. foto HINA/ Damir SENČAR/ ds

Hrvatski sabor u utorak nastavlja sa sjednicom raspravom o dopunama Zakona o kreditnim institucijama kojima se osiguravaju uvjeti za sklapanje bliske suradnje Hrvatske narodne banke (HNB) s Europskom središnjom bankom (ECB) u cilju približavanja uvođenju eura kao sredstva plaćanja u Hrvatskoj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dopunjenim zakonodavnim okvirom, navodi se u obrazloženju zakonskog prijedloga, osigurat će se da HNB poštuje smjernice ili zahtjeve ECB-a te da pruža sve informacije o kreditnim institucijama sa sjedištem u Hrvatskoj koje ECB može zatražiti za provođenje sveobuhvatne procjene kreditnih institucija.

Zastupnici će dati svoje mišljenje i o sudjelovanju Oružanih snaga RH u operacijama potpore miru „Sea Guardian“ u Sredozemlju, te “NATO misiji u Iraku”, kao i u aktivnostima ojačane prednje prisutnosti NATO-a u Republici Litvi i operaciji koalicijskih snaga „Inherent Resolve”.

Za kraj dana predviđena je rasprava o izvješću saborskog Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav o zahtjevu za raspisivanje državnog referenduma građanske inicijative „67 je previše”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Odbor za Ustav zatražio je od Vlade provjeru potpisa koje je za referendum protiv mirovinske reforme prikupila inicijativa ’67 je previše’. Inicijativa je gotovo 750.000 potpisa predala u Sabor 13. lipnja ove godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.