Šarić: Kekin u Vukovaru, a njezini pobijedili 45′; ‘Je**te se devedesete!’

Kekin
Foto: Ivana Kekin, Facebook

Pretkampanja za predsjedničke izbore je u tijeku. Primorac je ratni heroj i čovjek bez afera koji ujedinjuje, Bulj je jedini kandidat iz naroda, Milanović je još snažnijeg karaktera nego prije pet godina, no i od tog karaktera je jača Selak Raspudić. Za potrebe svoje kampanje, Ivana Kekin je bila u Vukovaru i tamo odavala počast svim nevinim žrtvama rata. Je li tamo otišla zato što je to svim srcem željela ili joj tako nalaže kampanja? Mislim da već znate odgovor.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
> Što ne znamo, ili slabo znamo o Ivani Kekin?

Kada je Ivana govorila o žrtvama, je li mislila i na branitelje, pogotovo one sa Sajmišta koji su nosili “onaj” amblem? Tomašević je čak i položio lampaš na grob Blage Zadre. Ima slika! O tome sam i ranije pisao, a netko je možda i pročitao pa šapnuo Tomislavu u uho. Možda si ovdje dajem previše na važnosti… Jeste li primjetili kako Možemo izbjegava taj grob kada odaje počast Vukovaru? Ako i idu tamo, slike još nismo vidjeli. Tomašević je gradonačelnik pa valjda “mora”.

Kekin: ‘Je**te se devedesete!’

Kako Kekin doživljava devedesete? Da, to je tužno razdoblje i ne ponovilo se nikada, no ono je i razdoblje kada smo bili izrazito složni i ponosni. Izvojevali smo svoju državu što nisu uspjele mnoge generacije prije nas. To je slavno razdoblje hrvatske povijesti! Slaže li se Ivana samnom? Rekao bih – ne. Naime, njoj su devedesete godine razdoblje progona i mržnje prema Srbima. To je u pravom planu, bok uz bok uskrsnulim ustašama. Kako je napisala za portal autonomija.info, devedesete su bile “ružne i sramne”. Stoga, “je**te se devedesete“, poručuje predsjednica nove generacije!

Kekin
Foto: Snimka zaslona

Je li Kekin ‘naša’? 

Pored Kekin, Tomašević u Vukovaru okružen zastavama HOS-a i braniteljima s krunicama oko vrata izgleda kao normalna pojava. Sin je hrvatskog branitelja i nećak katoličkog svećenika. No, o Kekin znamo vrlo malo, čija je kćer ili nećakinja. Znamo samo, barem golema većina naroda, da ima muža čiji su preci pobijedili 1945. godine. On nije naš, poručio nam je to i u pjesmi. A je li Kekin „naša“?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bračni par Kekin mediji nam ovih dana predstavljaju kao uzor bračnom i obiteljskom životu. Oni su pravi „obiteljaši“! Njihov brak je stijena. No, u Vukovaru nisu koračali zajedno. Mile nije bio u kampanji 18. studenog, Vukovar ga očito ne zanima. Ivanu Vukovar pak mora zanimati jer pretendira biti zapovjednica Oružanih snaga RH u kojima i dan danas ima onih koji su branili Vukovar. Iako u Koloni sjećanja gotovo da i nije bilo njezinih glasača, vrijedilo je probati i otići. Što može izgubiti, možda se zapitao voditelj njezine kampanje.

> Kandidatkinja za predsjednicu nastavlja reklamirati privatni biznis svog muža: Mile Kekin ‘za pod bor’

Ivana ispravno ‘barata’ Vukovarom?

Dan ranije, najavila je svoj dolazak u Vukovar. Vrlo kratka izjava, a toliko se toga moglo iščitati u manje od minute. Mirnim tonom, gledajući malo u pod i sliježući ramenima, bez one vatre u očima kada progovara o „transrodnoj djeci“ i HDZ-u, Kekin je najavila svoj dolazak u Vukovar. Najavila je i da će njezina stranka baciti vijenac za sve civilne žrtve rata, dan-dva nakon. To, primjerice, ne rade kada su u pitanju hrvatske žrtve Drugog svjetskog rata. Iz njihove perspektive, rijetko tko je tada bio nevin. Ako petokraka nekome nije bila na čelu, taj je u najmanju ruku bio simpatizer izdajica i suradnika okupatora. Stranka Možemo upravo u gradu Zagrebu provodi ideološki i kulturni rat protiv intelektualaca i civila(!) čiji je jedini krimen bio taj što su radili i djelovali u NDH. Umjesto da su bili u šumi! Jakuševac je pak i dalje otvoren.

> Kulturna revolucija Možemo: Maknuli nepodobne pa ulice nazvali po glumicama i pjevačicama

Nadalje, najavljujući svoj dolazak na „neprijateljski teren“, Kekin je izjavila kako temu Vukovara ne smijemo politizirati, odnosno kako je ona to rekla, „baratati na način na koji se barata“. Nije teško zaključiti što je time mislila. Naravno, kao krivca za “krivo baratanje” prokazala je (ekstremnu) desnicu. Na stranu sad sve mane i kratkovidnosti naše desnice, ona barem zna tko je agresor, a tko žrtva, i pod kojim se simbolima razarao Vukovar. Desnica se ne skriva iza pojma „sve civilne žrtve“ ili „sve nevine žrtve“. Zna tko je napadao Vukovar. Desnica koristi i pridjeve koji su precizni i izrazito važni, a Kekinina ekstremna ljevica ih prešućuje: srpski i velikosrpski. Netko sa strane tko za Domovinski rat nije čuo, slušajući Kekin, zaključio bi da se „desio rat“, poginule nevine i civilne žrtve i to je uglavnom to.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Vukovaru i Hrvatskoj petokraka je ‘dejstvovala’ zajedno s kokardom

Kekin kaže da desnica „tu temu“ svojata. Ako je oko ičega ova napaćena Hrvatska, što zbog ratova, što zbog lopovluka, ujedinjena, to je onda oko „te teme“ – Vukovara. Ništa tu desnica ne svojata. Ono što je problem i kod Benčićkinog i kod Pupovčevog v(ij)enca je relativizacija velikosrpske agresije na Hrvatsku i prešućivanje uloge petokrake i Jugoslavenske narodne armije u „tom ratu“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
> Tomašević i Mile Kekin: ‘Mi i dalje pričamo o Vukovaru, pa prošlo je četvrt stoljeća!’

Petokraka koja je razorila Vukovar „dejstvovala“ je zajedno s kokardom. Ne samo u Vukovaru, već diljem Hrvatske. Ta su se dva simbola sljubila zajedno kao Ivana i Mile. I da, to je ista ona petokraka iz četrdesetih, pedesetih, šezdesetih, sedamdesetih i osamdesetih godina. Tu je petokraku Kekin branila prije koji mjesec na Korčuli, stigavši na taj otok u inat braniteljima koji su prosvjedovali protiv komunističkih obljetnica. Kekin im je tamo došla poručiti da je Korčula partizanska! Iako je petokraka bila okupator 1991. godine. Bila je ona i okupator 1945. godine. Inače se ne bi „dvaput oslobađali“, kao što smo i „dvaput pobijedili“, reče jednom jedan vic-maher koji je obnašao dužnost koju Kekin sada silno želi.

Možda će vas zanimati

Ivana Kekin na Korčuli u inat braniteljima: 'Borit ću se protiv veličanja fašizma'

Ivana Kekin, kandidatkinja Možemo za predsjednicu RH, u subotu je u inat braniteljima stigla na partizansku obljetnicu na Korčuli gdje je obećala štititi ‘antifašizam’ i boriti se protiv fašizma

Vukovar nije ni lijevo ni desno, on je naš!

Gdje je taj entuzijazam Kekin u vrijeme „Oluje“ i drugih „desnih“ obljetnica koji viđamo na „Trnjanskim kresovima“? Ona i drugovi iz Možemo žele nam našu modernu povijest i stvaranje hrvatske države preoteti i prilagoditi svojoj „pobjedi“. Žele nam partizane svrstati u hrvatsku vojsku, što oni nisu bili. Partizanske jedinice, potom Jugoslavenska armija i u konačnici Jugoslavenska narodna armija nikada nisu bile naše vojske. Ne postoji hrvatska vojska bez šahovnice na čelu i ramenu.

Pobijedili ste 45′, dragi Kekini, doista jeste, doduše na krilima svjetskog komunizma, a ne vlastitim vojnim umijećem. Zato smo mi morali pobijediti 1995., a Vukovar je tu puno pomogao 1991. godine: petokraku je rušio s neba i palio na zemlji. To su činile „ustaše“, uključujući i one na Sajmištu s onim „zabranjenim“ amblemom. Dok to Ivana neće jasno i glasno reći i priznati, ona se sama svrstava na „drugu stranu“. Naravno, to joj u demokratskom društvu nitko ne može oduzeti niti bih ja to htio. Budi što god hoćeš i biraj koju god stranu, no ne dolazi nam u Vukovar politizirati i prokazivati „desnicu“. Vukovar nije ni desno ni lijevo, on je, za razliku od tvoga muža, naš!

* Mišljenja iznesena u komentarima osobna su mišljenja njihovih autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala Narod.hr.

Možda će vas zanimati

Šarić: Vrhovna zapovjednica Oružanih snaga RH Ivana Kekin: 'Odrast domovini!'

Ivana Kekin u ulozi vrhovne zapovjednice Oružanih snaga Republike Hrvatske? Kako bi to izgledalo, primjerice, za dan “Oluje”? Kakva je to predsjednica koja se grozi vojske?

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.