“U slučaju Ružice Ćavar, kao i u svim ostalim slučajevima, nasilje se rukovodi zakonom jačega, odnosno nečijim osjećajem da je nadmoćan ili nadmoćna na u odnosu na drugu osobu pa si uzima za pravo kažnjavati ponašanje koje subjektivno ocjenjuje neprihvatljivim”, kazala je na upit narod.hr-a predsjednica udruge B.a.B.e. i predsjednica Upravnog odbora Kuće ljudskih prava Sanja Sarnavka.
Sarnavka je upozorila da ako čitamo li crne kronike u medijima, vidimo da je nasilje svakodnevno i sveprisutno, u javnom diskursu, na radnom mjestu i u obitelji.
“Zašto je konkretna osoba nasrnula na gospođu Ćavar ne mogu procijeniti jer ne poznajem ni njega ni nju, ali je taj čin bio nedopustiv i svakako je neoprostiv, pa očekujemo adekvatnu reakciju institucija države, odnosno, primjereno kažnjavanje nasilnika, zaključila je Sarnavka.
Stotinjak prosvjednika udruge “Glas razuma – Pokret za sekularnu Hrvatsku”, inicijative “Nisam Vjernik” i udruge “Protagora” je na Cvjetnom trgu, 20. rujna 2014. godine zahtijevalo raskidanje ugovora s Vatikanom, a u 14 sati je 58-godišnji Neven Kovačić napao 77-godišnju Ružicu Ćavar.
Protiv napadača na Ružicu Ćavar, Nevena Kovačića policija je nadležnom Državnom odvjetništvu podnijela kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo nanošenja teške tjelesne ozljede. Također, Kovačića je potpredsjednica Hrvatskih laburista – Stranke rada, Nansi Tireli, tri dana nakon napada na dr. Ćavar suspendirala iz stranke.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah