Što znamo o kandidatima za EP na nezavisnoj listi Marijane Petir?

Foto: ploce.com.hr, narod.hr; fotomontaža: narod.hr

Hrvatska eurozastupnica Marijana Petir izlazi na europarlamentarne izbore sa svojom nezavisnom listom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predstavljamo vam kandidate koje se nalaze na njezinoj listi.

1. MARIJANA PETIR

Diplomirana biologinja i teologinja, obnašala je dužnost zastupnice u Hrvatskom saboru u dva saziva, a na izborima za Europski parlament 2014. godine 42.683 građana Republike Hrvatske izabralo ju je preferencijalnim glasom za svoju zastupnicu u Europskom parlamentu. Članica je parlamentarnog Odbora za poljoprivredu i ruralni razvoj, Odbora za prava žena i ravnopravnost spolova te zamjenska članica Obora za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Članica je i delegacija za Makedoniju, Izrael i Mediteran. Osim za razvoj poljoprivrede i hrvatskog sela, zalaže se za održivi razvoj i zaštitu okoliša, kao i za očuvanje općeljudskih vrijednosti. Dobitnica je EU Oskara za poljoprivredu, ruralni razvoj i ribarstvo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

2. DOMAGOJ STJEPAN KRNJAK

Profesor biologije, radio je kao konzultant u zaštiti okoliša, tajnik saborskog Odbora za zaštitu okoliša, te načelnik Sektora za procjenu utjecaja na okoliš industrijskog onečišćenja u Ministarstvu zaštite okoliša i prirode. Od 2014. godine radi kao akreditirani asistent u Uredu zastupnice Marijane Petir u Europskom parlamentu kao savjetnik za poljoprivrednu politiku i politiku zaštite okoliša. Oženjen je i otac jednog djeteta.

3. MATO BRLOŠIĆ

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zamjenik predsjednika Hrvatske poljoprivredne komore i predsjednik ceha za poljoprivredu pri Hrvatskoj obrtničkoj komori, već 25 godina aktivno zastupa interese poljoprivrednika na lokalnoj, regionalnoj, državnoj i europskoj razini. Šest godina je vodio Hrvatsku poljoprivrednu komoru, i sam je poljoprivrednik koji je gospodarstvo naslijedio od oca, a cijela obitelj se bavi poljoprivrednom proizvodnjom.

4. KLEMENTINA KARANOVIĆ

Mag. inženjerka agronomije, nezavisna načelnica Općine Majur u 2. mandatu i predsjednica Lokalne akcijske grupe Una. Svoje znanje u izradi i provedbi EU projekata kroz mjere ruralnog razvoja i Europski socijalni fond primjenjuje za razvoj i poboljšanje života stanovnika u ruralnom prostoru. U slobodno vrijeme bavi se ekološkom poljoprivredom, a posebna ljubav joj je nogomet koji je nekada igrala i trenirala djecu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

5. NEDA ABERLE

Redovita profesorica u trajnom zvanju, specijalistica pedijatrije i subspecijalistica alergologije i kliničke imunologije na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Autorica je brojnih stručnih i znanstvenih radova, a za svoj rad primila je najviše nagrade i priznanja Hrvatskog liječničkog zbora. Glavna je urednica i voditeljica emisije „Život i zdravlje“ na Laudato TV. Živi u Slavonskom Brodu.

6. ZVONIMIR KALIĆ

Najbolji hrvatski mladi poljoprivrednik za 2018. godinu, nositelj OPG-a koji se bavi ekološkom proizvodnjom i preradom proizvoda od industrijske konoplje u Vrpolju. Po zanimanju je magistar međunarodnih odnosa i diplomacije, a u slobodno vrijeme bavi se glazbom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

7. MELITA VRBANEK

Najuzornija hrvatska seoska žena za 2018. godinu dolazi iz Zorkovca Vivodinskog koji se nalazi u Ozlju, u Parku prirode Žumberak – Samoborsko gorje. Nositeljica je OPG-a koji se bavi vinogradarstvom i vinarstvom kao osnovnom djelatnošću te u ekološkom uzgoju ovčarstvom i uzgojem žitarica i krušarica. Udana je i majka troje djece.

8. TVRTKO KRPINA

Magistrirao je na Agronomskom fakultetu u Zagrebu, godinu dana radio na Sveučilištu u Zadru, a nakon toga pokrenuo svoj OPG na benkovačkom području na kojem proizvodi maslinovo ulje i razvija agroturizam. Aktivan u civilnom društvu, koordinator je za Zadarsku županiju u Građanskoj inicijativi Narod odlučuje. Oženjen, dijete na putu.

9. ANA VOLARIĆ-MRŠIĆ

Diplomirana ekonomistica i teologinja te doktorica bioetike. Uže područje zanimanja su joj bioetika i masovni mediji što predaje kao izborni kolegij na Hrvatskim studijima. Osnivačica je Međunarodnog društva za kliničku bioetiku, članica Hrvatskog društva katoličkih novinara, te voditeljica je emisije „Kultura života“ na Radio Mariji. Bilježnica i arhivistica postupaka za proglašenje blaženima s. Marije Krucifikse Kozulić i s. Žarke Ivasić. Rođena Lošinjanka, danas živi u Zagrebu, supruga je i majka dvoje djece.

10. ANKA MUSA

Predsjednica udruge Lijepa Naša za Dubrovačko-neretvansku županiju rođena je u Vukovaru gdje je završila osnovnu i srednju školu. Nakon studija ekonomije preselila je u Grad Ploče gdje je zasnovala obitelj a i danas živi. Tamo je obnašala dužnost neovisne vijećnice, kao i u Skupštini Dubrovačko-neretvanske županije a bila je i predsjednica Građanske inicijative „Pravo na zdrav život“ koja je obranila Neretvu od gradnje termoelektrane na ugljen. U civilnom društvu aktivna je protekle 22 godine.

11. ANA LAŽETA

Diplomirana ekonomistica, trenutno na poslijediplomskom specijalističkom studiju Kontrolinga na Ekonomskom fakultetu u Rijeci. Zaposlena u zagrebačkom Gradskom kazalištu Trešnja na mjestu voditeljice financija i računovodstva. Završila je tečaj za uzgajivačicu i prerađivačicu ljekovitog bilja u POU Samobor, ima svoj mali vrt, te je aktivna i u humanitarnom djelovanju. Živi u Zagrebu, udana je i majka troje djece.

12. PETAR JURČEVIĆ

Fotograf, snimatelj te redatelj više dokumentarnih filmova rođen je u Vinici (BiH), a živi i radi u Splitu. Apsolvirao je na Višoj pomorskoj školi, a kroz život se bavi medijskom djelatnošću. Obišao je mnoga svetišta u Europi i svijetu te snimio niz putopisa vjerske tematike. Autor je ciklusa filmova „Vina Dalmacije“ kojega je realizirao u suradnji sa Zadružnim savezom Dalmacije i koji je financiran iz EU fondova. Dragovoljac je Domovinskog rata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.