Nastavlja se priča u kojoj ekstremna ljevica ima “problema” s Hrvatskom poštom oko poštanskog žiga – s jugoslavenskim zločincem Titom. Ovaj put uključile su se i “Novosti” SNV-a Milorada Pupovca, koje donose tekst Nenada Jovanovića pod naslovom “Zašto Tito smeta Hrvatskoj pošti”.
> Šef antifašista Habulin ljubomoran na ‘homoseksualce’ zbog poštanskog žiga?!
Otvorenje izložbe
Iz Saveza antifašističkih boraca i antifašista (SABA) tažili su od Hrvatske pošte da žig s Titovim likom bude izložen na filatelističkoj izložbi u prostorima SABA-e u zagrebačkoj Hatzovoj ulici koja je otvorena 1. prosinca te da za prodaju bude dostupan samo u pošti u zagrebačkoj Jurišićevoj i to na samo jedan dan. Pošta je odbijanje opravdala činjenicom da je “obljetnica rođenja J. B. Tita bila u svibnju, a ne u prosincu, pa su predlagatelji sa zahtjevom zakasnili”.
“Hrvatska pošta nije odobrila prigodni žig s likom Josipa Broza Tita s izgovorom da smo zakasnili jer je prošla obljetnica rođenja. Oni nam brane žig, a pošta Srbije izdaje marku s Titovim likom povodom godišnjice uspostavljanja odnosa s Bangladešom”, žalio se Franjo Habulin na otvorenju izložbe maraka s Titovim likom, a to su prenijele “Novosti”.
Otvorenju izložbe su prisustvovali počasni predsjednik SABA RH Stjepan Mesić i predstavnice kineskog veleposlanstva.
> Komunistički diktator Josip Broz Tito: Jedan od najvećih svjetskih zločinaca i danas ima svoje sljedbenike
Veličanje lika i djela zločinca Tita
Očekivano, na otvorenju su se mogle čuti riječi kojima se veličao lik i djelo zločinca Tita.
“O Titu treba govoriti kao o ljudskom biću, kao o Čovjeku s velikim Č. Njegov cjelokupni rad karakteriziralo je vizionarstvo, borba za socijalnu ravnopravnost i negativan stav prema svim nacionalizmima. Svoju borbu za socijalnu ravnopravnost pokazao je trudom da obrazovanje i zdravstvo budu besplatni, a da domovi zdravlja budu i centri zdravstvene skrbi, a ne tek usputna stanica prema bolnicama. Zalagao se i za samoupravljanje, pa je 1949., formiran prvi radnički savjet”, rekao je bivši predsjednik Saveza društava Josip Broz Tito Tomislav Badovinac, prenose “Novosti” SNV-a Milorada Pupovca, za kojeg navode da je 17 godina bio u direktnim i indirektnim kontaktima s Titom, dva puta po četiri godine kao član CK SKJ, šest godina kao predsjednik Socijalističke omladine, i tri godine njegov savjetnik.
“Nikad nije bilo važnije govoriti o Titu nego danas, kad napreduje revizionizam koji nam nudi povratak u duboku prošlost i nameće ga kao koncept za sadašnjost i budućnost”, dodao je.
Haranga lijevih medija na mušku krunicu i govor mržnje: ‘Katotalibanski mužjaci, likovi, tipovi i klečavci’
SABA, “Novosti” i Index.hr
Zanimljivo je da se na stranicama SABA-e gotovo pa redovito može vidjeti prijenos članaka iz “Novosti”, a neke članke prenijeli su s portala Index.hr. Nejasno je samo zašto prenose članak o molitvi krunice katoličkih muškaraca, kad to nema nikakve veze s “antifašizmom” kojim se bave. Tako su npr. prenijeli članak Željka Porobije s Indexa “Pitajte tipove s Trga na temelju kojih tekstova misle da su muški duhovni autoriteti”.
Inače, na službenim stranicama „antifašista“, već se prilikom otvaranja stranice vidi velika petokraka, simbol totalitarizma koji je kriv za smrt milijuna nevinih ljudi u svijetu. Također se vide i pripadnici partizanskog pokreta s trorogim kapama i puškama.
Tko je zapravo bio Josip Broz Tito – jedan od najvećih zločinaca 20. stoljeća
Josip Broz Tito bio je komunistički diktator i masovni ubojica. Na čelo Komunističke partije Jugoslavije došao je nakon Staljinovih čistki tridesetih godina prošlog stoljeća, u kojima je i sam sudjelovao.
Tada je ubijeno po Staljinovom nalogu kompletno vodstvo Komunističke partije i stotine viđenijih članova, a na čelo Partije došao je misteriozni Tito.
Na vlast dolazi 1945. i bio je doživotni predsjednik Komunističke Jugoslavije i države Jugoslavije vladajući kao diktator.
Svjetski izvori navode da je Titov režim odgovoran za smrt više od 570 tisuća ljudi. Zbog toga je s razlogom došao na ljestvicu najvećih zločinaca 20. stoljeća.
Pamti ga se po poslijeratnim zločinima u bivšoj Jugoslaviji – pokolj na Bleiburgu, pamte se križni putevi, pamti se Huda jama, pamte se koncentracijski logori poput Golog otoka, pamte se progoni i ubojstva emigranata.
Izvor: narod.hr