Subota, 25 siječnja, 2025
12.7 C
Zagreb
Pratite nas:

Haranga lijevih medija na mušku krunicu i govor mržnje: ‘Katotalibanski mužjaci, likovi, tipovi i klečavci’

Podijeli

Muškarci koji mole krunicu na glavnom zagrebačkom trgu svake prve subote u mjesecu izazvali su pravu buru na lijevoj, ‘progresivnoj’ medijskoj sceni. Iako se muško moljenje krunice održalo i prethodnih mjeseci, tek su ove subote isukane i naoštrene medijske sablje. Piše o njima i Boris Dežulović, a portal Index.hr posvetio je pobožnim muškarcima cijeli set huškačkih članaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njima je iznimno zabrinjavajuća činjenica da nekoliko stotina muškaraca kleči i moli. Ni traga nasilju, ni traga pozivanju na isto…

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ok, nasilja nema. Gdje je problem?

Lijevi medijski bojovnici problem vide u nakanama. Dakle, muškarci mole za mir i obraćenje hrvatskog naroda, da muškarci postanu duhovni (!) autoriteti u obitelji, za život u predbračnoj čistoći, za čednost u odijevanju i ponašanju te za obnovu katoličkih brakova, za prestanak pobačaja i otvorenost bračnih parova životu, za autentične i beskompromisne crkvene pastire i nova duhovna zvanja, za duše u čistilištu i za osobne nakane.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

‘Iranska revolucija’ u Hrvatskoj? Da, u Dežulovićevoj glavi

Dežulovića ovo iznimno podsjeća na 1979. i Iransku revoluciju. Smatra valjda da će ovi pobožni muškarci tjerati žene da budu čedne, da se pristojno oblače i tjerati ih da rađaju?!

Od kada je molitva prisila i od kad je čednost problem? Ili pak tradicionalna uloga oca i muža u obitelji?

Evo što Dežulović u kolumni pod naslovima ”Mužjaci na koljenima” na portalu N1 piše:

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Za jednog novinara godine Dežulović sipa hrpu neistina: Evo i kojih

”Prošle subote, 3. prosinca 2022., pod golemim pritiskom naroda predvođenog pobunjenim ženama – na vrhuncu vala demonstracija, u kojima je do tada ubijeno već četiri stotine i pedeset ljudi – glavni državni tužitelj Islamske Republike Iran Muhamed Džafar Montazeri objavio je kako se raspušta zloglasni Gasht-e-Ershad, poznatiji kao Moralna policija, te razmatra konačno ukidanje zakonske obaveze čednog odijevanja i nošenja hidžaba.
Iranski mužjaci, kako bi se to reklo, bili su na koljenima.

>HDZ-ova pučka pravobraniteljica u izvješću stala u obranu novinara Derifaj, Jindre i Dežulovića

Istog tog 3. prosinca kad su iranske žene proslavile veliku pobjedu, tri tisuće osamsto kilometara zapadnije, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu treću subotu zaredom na koljenima su bili i slavni Vitezovi Bezgrešnog Srca Marijina. Ovaj put bilo ih je više stotina, a među njima i pedesetak žena, koje su zajedno s njima molile Blaženoj Djevici Mariji od svete krunice da muškarci opet postanu duhovni obiteljski autoriteti koji će hrabro svjedočiti vjeru, kumeći za tradicionalne moralne vrijednosti, predbračnu čistoću i čedno odijevanje žena”.

>Organizator muške molitve krunice za Narod.hr: ‘Najljepši su prizori očeva i sinova kako mole…

Likovi, tipovi i klečavci…

Na Indexu su pak bili posebno ‘nadahnuti’, čitaj – iziritirani, javnim moljenjem krunice na glavnom zagrebačkom trgu. Spominju u duhu profesionalizma, ‘neke likove’ koji mole krunicu. Tu su i već uobičajeni pridjevi poput ‘katotalibanski’ i slično.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Izvukli su stare informacije o jednom od organizatora Veseljku Kralju koji je u jednom ranijem intervjuu progovorio o događaju iz 1998. kada je skrivio prometnu nesreću s dvije smrtno stradale osobe i nakon toga lagao i pokušavao izbjeći odgovornost. Ubrzo se obratio, prestao živjeti u laži, priznao sve na sudu, bio u zatvoru…

>Muškarci javno molili krunicu: ‘Lijepo je što nas je svaki put sve više. Prosvjednici? I za njih smo molili’

Unatoč Kraljevom otvorenom priznanju, ne samo nesreće već i svojih laži, Index je maliciozno izvukao taj podatak kako bi valjda poručio da na trgu krunicu mole ubojice.

Tu, opet vrlo ‘profesionalno’ o Kralju pišu kao o ‘tipu’.

Indexov Gordan Duhaček ‘otkriva’ pak javnosti tko stoji iza ‘klečavaca’ i docira da ovakvo moljenje krunice nema ‘uporište u domaćoj vjerskoj tradiciji’ s kojom je Duhaček valjda dobro upoznat.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Jakov Blagojević (U ime obitelji): Paradoksalno, katolici su daleko najnapadanija vjerska zajednica u Hrvatskoj

Većina ovih tekstova pokazuje nekoliko stvari: Poraznu razinu komunikacije i barem civiliziranog uvažavanja ‘drugog i drugačijeg’ – da parafraziramo, poruku da je katolicima mjesto u sakristijama i ormarima (!) i da je baš šteta što više nema neprežaljene im Jugoslavije kada se znalo kako s takvim ‘likovima’, ‘tipovima i ‘klečavcima’ postupati.

Jer, katolici po njima nipošto nisu društvena skupina koja bi imala pravo javno, na prijavljenom skupu, iskazivati svoje vrijednosti, izvikivati svoje poruke ili tek u miru klečati i moliti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Veličanstven prizor: Hrvati u Australiji na koljenima molili krunicu usprkos kiši i vjetru

Uostalom nitko ih ne brani, niti pravobraniteljice, niti država, još manje vladajuća stranka koja u sabornici konstantno dopušta korištenje izraza ‘katotalibani’.

Vrlo opasno, nažalost i ništa novog. Kršćani su ipak najproganjanija vjerska skupina na svijetu.

>Zabrinjavajuć trend: Progon kršćana dodatno porastao u posljednje dvije godine

* Ovaj tekst sufinanciran je sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci