Uljanik: Milijuni sjeli na račun s kojeg je bivša Uprava naplatila zaostale plaće?

Foto: fah

Na račun Uljanika d.d. jučer je uplaćeno 7,5 milijuna kuna, piše Novac.hr te navodi kako im je potvrđeno iz više izvora. Od tih milijuna isplaćene su plaće za 23 zaposlenika koji su blokirali račun tvrtke na ime neisplaćenih plaća za rujan, listopad i studeni 2018.. No, uz njih su navodno isplaćene i zaostale plaće i članovima bivše Uprave Uljanika d.d. na čelu s Giannijem Rossandom koji je tu funkciju obavljao do kraja listopada 2018. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Boris Cerovac, predsjednik Jadranskog sindikata i štrajkaškog odbora, rekao nam je, pak, kako su mu u Upravi Uljanika d.d. potvrdili da je na račun tvrtke uplaćeno oko pet milijuna kuna te da je za plaće radnika isplaćeno nešto više od milijun kuna, a ostatak je otišao na isplatu drugih vjerovnika koji su blokirali Uljanik d.d.

>Uljanik i IDS: 14 direktora koji su drmali brodogradilištem

>Odbijenica iz Bruxellesa za Uljanik: ‘Kako ćete isporučiti 3 broda godišnje kad od 2010. gradite 2 na godinu i kasnite?’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Uljanik dugovao 3. maju 175 milijuna, pa mu dao dva broda koji su napravili gubitak od 466 milijuna kuna

“U Upravi na čelu s Emilom Bulićem rekli su mi kako nisu znali da će biti uplaćen novac na račun Uljanika d.d. jer bi u suprotnome pokušali srediti da se novac preusmjeri na račun Uljanik brodogradilišta ili 3. maja kako bi radnici iz tih kompanija, koji su blokirali tvrtku, dobili novac prioritetno u odnosu na ostale vjerovnike. Moram kazati kako sam osobno ljut što se ovo dogodilo jer su, kako mi je rečeno, zaostale plaće isplaćene bivšoj Upravi koja nas je dovela u ove probleme. Ne znam je li to napravljeno namjerno, ispod žita, uz poneke dogovore, u koje možda nije ni uključena sadašnja Uprava, ali se sumnja u to sama nameće”, rekao je Cerovac.

Bankarska tajna

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema neslužbenim informacijama, novac je na račun Uljanika d.d. uplaćen preko Zagrebačke banke, a druge, nepotvrđene informacije govore kako je upravo Zagrebačka banka uplatila novac Uljaniku d.d., ali je te informacije u pravilu nemoguće provjeriti zbog čuvanja bankarske tajne.

Podsjetimo, Uljanik d.d. je krovno, upravljačko društvo Uljanik grupe koja broji 11 kompanija, a među njima su i riječko brodogradilište 3. maj te pulsko Uljanik brodogradilište.

Postupak dubinske analize u Uljaniku produžen do 24. siječnja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uljanik je u četvrtak izvijestio da je zbog dodatno iskazanog interesa potencijalnih investitora, postupak provođenja dubinske analize produžen do 24. siječnja.

“Zbog dodatno iskazanog interesa potencijalnih investitora, Uprava Uljanika je uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora donijela odluku o produženju postupka provođenja dubinske analize do 24. siječnja”, navodi se u objavi Uljanika na Zagrebačkoj burzi.

Uredu s podacima (data room) moguće je pristupiti radnim danom u vremenu od 8,00 do 18,00 sati te u subotu 19. siječnja od 9,00 do 13,00 sati.

Iz Uljanika podsjećaju da rok za dostavu ponuda za strateško partnerstvo ostaje nepromijenjen, tj. do 25. siječnja do 20,00 sati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Data room je otvoren 27. prosinca 2018. godine i trebao je biti zatvoren 18. siječnja u 18,00 sati, no iz Uljanika su izvijestili o produljenju roka.

Ministar gospodarstva Darko Horvat izjavio je krajem prošloga tjedna da s nekoliko partnera traju intenzivni razgovori o brodogradilištu Uljanik, a hoće li razgovori rezultirati financijskom ponudom, znat će se do 25. siječnja. Dodao je da “dva ozbiljna partnera snimaju situaciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.