Saborski zastupnik Ante Prkačin odlučio je ove godine iznijeti hrvatskoj javnosti istinu o tzv. antifašističkom ustanku u Srbu 27. srpnja 1941 godine. U Jugoslaviji se taj dan zvao ‘Dan ustanka naroda SR Hrvatske’ , te se svečano slavio kao komunistički i antifašistički ustanak. Isti dan se slavio i u Bosni i Hercegovini, u obližnjem Drvaru.
U to vrijeme su Srb i Drvar bili mjesta u jednoj državi, Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, te se u stvarnosti radilo o istom događaju.
Pola stoljeća sustavnih laži o Srbu
Hrvatski narod je sustavno lagan o događajima u Srbu pola stoljeća (i ne samo o tome) i tek je 1990. godine počeo shvaćati da 27. srpnja 1941. godine nije bilo nikakvog antifašističkog ustanka, nego da su stvarnosti radilo četničkom pokolju.
Taj pokolj izvršen je isključivo od strane srpskih jedinica i paravojnih milicija, ponajviše četničkih, ali i pojedinaca iz partizansko-komunističkih i drugih oružanih skupina – koje su bile isključivo sastavljene od Srba. A žrtve su bile isključivo Hrvati (i muslimani, danas Bošnjaci).
Bio je to pokolj isključivo na etničkoj osnovi, na sličan način kao u Domovinskom ratu, a nikakv oružani ustanak u NDH. U monstruoznim zločinima i pokoljima Hrvata sudjelovali su mnoga poznata imena tog vremena, ali i nekoliko svećenika i osoba iz Srpske pravoslavne crkve.
Obraćanje Ante Prkačina u Srbu
“Tada su oni krenuli poklati sve što je živo hrvatsko’, rekao je u obraćanju javnosti general HOS-a Ante Prkačin.
Poslušajte što je rekao saborski zastupnik Ante Prkačin u Srbu, na mjestu zločina nad Hrvatima 27. srpnja 1941. godine:
Ante Prkačin je rođen je 14. studenog 1953. u Slavonskom Brodu. S početkom srpske agresije kao saborski zastupnik aktivno se uključuje u obranu Hrvatske. Godine 1991. priključuje se Hrvatskoj stranci prava. Imenovan je načelnikom Glavnog stožera HOS-a.
Sudjelovao je u borbama za Bosanski Brod kada je 3. ožujka 1992. sa skupinom svojih pristaša spriječio da snage bosanskih Srba tada preuzmu taj grad.
Danas je zastupnik u Hrvatskom Saboru.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.