Ovako su svećenici s Titanica spasili brojne živote

živote
Foto: iStock by Getty Images

Prije nego što je Titanic potonuo 15. travnja 1912., tri herojska svećenika ponudila su svoje živote za putnike na brodu, javlja HKM.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ovi su svećenici radije odlučili služiti putnicima na brodu nego izabrati čamac za spašavanje kako bi spasili vlastite živote.

Trojica svećenika bili su otac Josef Benedikt Peruschitz, O.S.B. (41 godina) iz Bavarske, otac Juozas Montvila (27 godina) iz Litve i otac Thomas Byles (42 godine) iz Engleske. Svaki od svećenika je umro na brodu, a nijedno tijelo nije pronađeno.

Na web stranici posvećenoj ocu Thomasu Bylesu, preživjeli su objasnili svoja iskustva sa svećenikom na brodu. Papa Sveti Pio X čak je opisao oca Bylesa kao “mučenika” vjere.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Objavu dijeli ChurchPOP (@churchpop)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dali svoje živote za druge

Evo što je jedna preživjela osoba rekla dok je brod tonuo:

“Kada je došlo do nesreće, izbačeni smo iz ležajeva… Malo odjeveni, pripremili smo se da saznamo što se dogodilo. Pred sobom smo vidjeli kako otac Byles silazi niz prolaz, s podignutom rukom. Poznavali smo ga jer nas je nekoliko puta posjetio na brodu i slavio misu za nas to jutro.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“’Smirite se, moji dobri ljudi’, rekao je, a zatim je krenuo oko kormilarnice dajući oprost i blagoslov…

“Nekolicina oko nas postala je vrlo uzbuđena, a onda je svećenik ponovno podigao ruku i odmah su se ponovno smirili. Putnike je odmah impresionirala svećenikova apsolutna samokontrola. Počeo je moliti krunicu. Molitve svih, bez obzira na vjeroispovijest, bile su pomiješane i svi odgovori, ‘Sveta Marijo’, bili su glasni i snažni.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.