ATP Umag: Hrvatski tenisač Viktor Galović propustio sedam meč-lopti

Viktor Galović (ATP – 197.) će dugo žaliti za propuštenom prilikom u 1. kolu 30. izdanja umaškog ATP turnira, u kojem je propustio čak sedam meč-lopti protiv mađarskog kvalifikanta Attile Balazsa (ATP – 208.) koji je nakon dva sata i 41 minute igre slavio sa 6-0, 6-7 (5), 7-6 (4).

Galović je nakon lošeg početka i izgubljenog prvog seta za 20 minuta došao do na korak do velikog preokreta i servisa za pobjedu pri vodstvu 5-3 u odlučujućem setu. Tu je hrvatski Davis Cup reprezentativac propustio prve dvije meč-lopte (40-15). Druge dvije imao je u sljedećem gemu, kad je Balazs izvukao 15-40, da bi sljedeće tri imao kad je mađarski tenisač servirao za ‘tie-break’ trećeg seta (0-40).

U odlučujućem gemu Mađar je poveo 4-2, Galović izjednačio na 4-4, a onda izgubio sljedeća tri poena, a time i priliku za plasman u 2. kolo.

Balazs u 2. kolu čeka boljeg iz dvoboja Japanca Tara Daniela i Srbina Filipa Krajinovića.

Uz Bornu Ćorića, slobodnog u 1. kolu, hrvatski tenis će imati još jednog predstavnika u 2. kolu, jer je Nino Serdarušić ostvario svoju prvu pobjedu na ATP turnirima svladavši argentinskog kvalifikanta Marca Trungellitija sa 6-3, 6-3. Serdarušić će u 2. kolu igrati protiv Argentinca Facunda Bagnisa koji je sa 4-6, 6-3, 7-5.