Bundesliga: Eintracht Nike Kovača odigrao utakmicu prepunu golova, Ante Rebić asistirao, Halilović bez nastupa

U 5. kolu Bundeslige Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na svom terenu protiv Herthe odigrao 3-3, a hrvatski napadač Ante Rebić bio je asistent za treći gol Eintrachta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to utakmica puna obrata. Hertha je povela 19. minuti golom reprezentativca BiH Vedada Ibiševića, da bi na poluvrijeme Eintracht otišao sa prednošću 2-1. U nastavku opet preokret, pogocima Ibiševića (58) i Essweina (65) Hertha opet vodi, sa 3-2. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Michael Hector je na dodavanje Rebića poravnao na 3-3.

Prošle sezone Niko Kovač je uspio spasiti Eintracht od ispadanja, a sada je peti sa 10 bodova.

Vodeći Bayern je u gostima kod Hamburgera slavio sa 1-0 pogotkom Joshue Kimmicha u 89. minuti. Bayern je tako zadržao stopostotan učinak, ima 15 bodova, dok je HSV ostao pri dnu ljestvice sa jednim bodom. Hrvatski napadač Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Mainz je poražen od Bayer Leverkusena sa 2-3, a trostrukli strijelac za goste bio je Javier Hernandez “Chicharito” (32, 66, 90+2).

Dan ranije Borussija Dortmund je pobijedila Freiburg s 3-1. Golove za Borussiju postigli su Pierre-Emerick Aubameyang (45), Lukasz Piszczek (53) i Raphael Guerreiro (90+1), dok je pogodak za goste zabio Maximilian Philipp (60). Borussija je u zadnje četiri utakmice, uključujući i jednu u Ligi prvaka, zabila 20 golova.