Carmelo Anthony u faveli na ‘haklu’: Obožavam film Božji grad, shvatio sam da je realan!

Foto: fah

Zvijezda američke košarkaške reprezentacije i New York Knicksa Carmelo Anthony (32) posjetio je jednu od favela Rio de Janeira kako bi odigrao ‘hakl’ s lokalnim klincima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Obožavam film Božji grad. Gledao sam ga možda 100 puta. Nakon posjeta faveli Santa Marta, moram vam priznati da film realan,” kazao je Anthony.

Božji grad (Cidade de Deus) opisuje život u opasnoj četvrti Božji grad na jugu Rio de Janeira. Film se posebno bavi trgovinom droge, kriminalom i ubojstvima. Uobičajena su ubojstva na ulicama i sudjelovanje djece u raspačavanju droge. Radnja filma vrti se oko sukoba suprostavljenih skupina narkomafije, u kojima sudjeluju i djeca. Mnogi glumci pojavljuju se prvi put na filmu i zapravo su stanovnici favela. Film je bio nominiran za Oscara 2004. godine u više kategorija, a osvojio je brojne međunarodne filmske nagrade.

Anthony je priznao kako se odlično zabavio igrajući košarku na jednom od lokalnih igrališta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Posjet faveli je bio visoko na listi stvari koje moram vidjeti u Rio de Janeiru. Otkrio sam da ovaj dio grada ljuti smatraju opasnim, jezivim i zastrašujućim, no za mene je to bio jedan ugodan posjet, kao da sam kod kuće,” dodao je Anthony koji je odrastao u jednom od najopasnijih kvartova Baltimorea.

“U favelu smo došli bez policijske pratnje. Došao sam u pratnji lokalnih ljudi i uživao sam u njihovom druženju,” kazao je Anthony, prvi američki košarkaš koji je sudjelovao na četirima olimpijskim igrama.

Podsjetimo, film Božji grad je film o životu u vrlo opasnoj četvrti Božji grad na jugu Rio de Janeira. To je četvrt u kojoj su mladi sretni, ako dožive više od 16 godina.
Film se posebno bavi trgovinom droge, kriminalom i ubojstvima. Uobičajena su ubojstva na ulicama i sudjelovanje djece u raspačavanju droge. Radnja filma vrti se oko sukoba suprostavljenih skupina narkomafije, u kojima sudjeluju i djeca. Radnja je smještena u šezdesete, sedamdesete i osamdesete godine prošlog stoljeća.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.