Europsko prvenstvo, stolni tenis: Sedmi naslov za Tima Bolla, prvi za Poljakinju Qian Li

Njemački stolnotenisač Timo Boll i poljska reprezentativka Qian Li osvojili su naslove prvaka na Europskom prvenstvu u stolnom tenisu koje je u nedjelju završeno u španjolskom Alicanteu.

Za 37-godišnjeg Nijemca ovo je sedmo pojedinačno zlato na europskim prvenstvima u prebogatoj karijeri, a do njega je stigao pobijedivši u nedjeljnom finalu Rumunja Ovidiua Ionescua sa 4-1 (6-11, 11-7, 11-9, 11-6, 11-5). Rumunjskom 29-godišnjem reprezentativcu je ova srebrna medalja najveći uspjeh u karijeri, dok Boll osim sedam pojedinačnih zlata ima još i pet zlatnih odličja i jednu broncu u parovima te još tri pojedinačne bronce na prvenstvima Starog kontinenta.

U konkurenciji stolnotenisačica svoje prvo zlato na europskim prvenstvima osvojila je 32-godišnja kineska Poljakinja Qian Li koja je u finalu nadigrala Ukrajinku Margaritu Pesocku sa 4-2 (8-11, 10-12, 11-6, 11-6, 11-2, 11-2). Li je prije sedam godina u Gdanjsku osvojila europsku broncu u pojedinačnoj konkurenciji.

Naslov europskih prvaka u muškim parovima osvojili su Austrijanci Daniel Habesohn i Robert Gardos koji su u finalu svladali Šveđane Mattiasa Falcka i Kristiana Karlssona sa 4-1 (11-9, 6-11, 11-4, 11-9, 11-9).

Najdramatičnije nedjeljno finale odigrano je u ženskim parovima, a zlato su odnijele Njemice Nina Mittelham i Kristin Lang koje su pobijedili Austrijanku Sofiju Polcanovu i Ruskinju Janu Noskovu sa 4-3 (12-10, 8-11, 6-11, 11-4, 9-11, 11-7, 14-12).