(FOTO) Niku Kovača samo minute dijelile od 3. mjesta Bundeslige, Hoffenheim protiv Eintrachta, Kramarić protiv Rebića

U 12. kolu Bundeslige u subotu je Kramarićev Hoffenheim izvukao remi pogotkom u sudačkoj nadoknadi protiv Kovačevog Eintrachta.

Momčad iz Frankfurta povela je golom Kevina Princea Boatenga u 13. minuti, a izjednačenje Hoffenheimu donio je Mark Uth (90+1) u sudačkoj nadoknadi.

Andrej Kramarić je za Hoffenheim igrao od 63. minute, dok je Ante Rebić u dresu Eintrachta proveo na terenu svih 90 minuta. Rebić se mogao upisati i u strijelce, imao je dvije lijepe prigode. U 76. minuti nakon kontranapada Rebić je pucao iznad gola, a u 79. minuti njegov udarac uspio je obraniti vratar Hoffenheima.

Vodeći Bayern je lakoćom dobio Augsburg sa 3-0, a dva pogotka zabio je Robert Lewandowski (38, 49), koji je sa 13 golova vodeći strijelac Bundeslige.

Bayer Leverkusen je sa igračem manje uspio izvući remi protiv drugoplasiranog Leipziga, koji je dva puta vodio pogocima iz penala. U 52. minuti nogometaš Leverkusena Benjamin Henrichs skrivio je penal i dobio je crveni karton. Ipak, u 74. minuti napadač Leverkusena Kevin Volland je uspio zabiti za konačnih 2-2.

Dan ranije 19-godišnji hrvatski napadač Josip Brekalo bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Stuttgart u 2-1 domaćoj pobjedi protiv Borussije iz Dortmunda. Brekalo, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, odlično je u 51. minuti otrčao u protunapad nakon što ga je uposlio suigrač Ozcan, a nakon što je ušao u kazneni prostor sjajnom se varkom riješio svog čuvara Zagadoua i potom udarcem sa 10-ak metara poslao loptu kroz noge vrataru Burkiju

Večeras Hertha dočekuje Borussiju Moenchengladbach.