(FOTO, VIDEO) Barcelona se teško izborenom pobjedom vratila na drugo mjesto, Ivanu Rakitiću napokon 90 minuta

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući teško izborenoj 2-1 (1-0) pobjedi protiv slabašnog Leganesa u susretu 23. kola Primere.

Barcelona je povela već u 4. minuti pogotkom Messija na dodavanje Suareza, ali potom je i stala za što je bila kažnjena u 71. minuti kada je Unai Lopez poravnao na 1-1. Ipak, gosti nisu uspjeli izdržati i prirediti senzaciju, u 88. minuti Mantovani je prekršajem u svom 16-ercu zaustavio Neymara, a Messi je svojim drugim golom na utakmici iz kaznenog udarca u 90. minuti donio tri boda Barceloni.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Barcelona sada ima 51 bod, jedan manje uz dvije utakmice više od vodećeg Reala iz Madrida, a dva više od treće Seville. Leganes je ostao 17. sa 18 bodova, dva više od Sportinga iz Gijona i Granade koji se nalaze u zoni ispadanja.

I u preostalim nedjeljnim dvobojima u Primeri Valencia i Celta su ostvarile domaće pobjede, Valencia je sa 2-0 svladala Athletic Bilbao, a Celta sa 3-0 Osasunu, dok je Villarreal kao gost nadigrao Real Sociedad sa 1-0.