(FOTO, VIDEO) Bayern Nike Kovača na korak do naslova, Schalke šokirao Dortmund, Rebić igrao za Eintracht

Nogometaši Borusije Dortmund izgubili su na svom stadionu “Ruhrski derbi” od Schalkea s 2-4 u 31. kolu Njemačke lige, a tim porazom su vjerojatno nestali i snovi o naslovu jer Bayern ima bod više i utakmicu manje.

Borussija je povela golom Goetzea (14), ali su gosti sve preokrenuli već u prvom dijelu preko Caligiurija i Salifa Sanea. U nastavku su stvari krenule još lošije za domaćine – Marco Reus je dobio crveni karton u 60. minuti, a Caligiuri dvije minute kasnije iz slobodnog udarca diže na 3-1 za Schalke, da bi u 65. minuti bio isključen još jedan igrač Borussije Marius Wolf. Borussija je u 85. miuti smanjila na 3-2 golom Witsela, ali je Embolo minutu kasnije postigao konačnih 2-4.

Leipzig je s 2-1 pobijedio Freiburg i čvrsto drži treće mjesto, dok je kiksao Eintracht odigravši kod kuće samo 0-0 s Herthom. Ante Rebić je odigrao cijeli susret za momčad iz Frankfurta. Fortuna je s 4-1 doma slavila protiv Werdera, dok je u borbi za ostanak “fenjeraš” Hannover s 1-0 svladao Mainz.

Vodi Bayern s 70 bodova, a Dortmund ima 69, a dalje slijede Leipzig (64) i Eintracht (54).

Borussia Dortmund 2 Götze (14), Witsel (85)

Schalke 4 D. Caligiuri (18pen, 62), S. Sané (28), Embolo (86)