(FOTO, VIDEO) Dvije asistencije Pajača za pobjedu Empolija

Hrvatski nogometaš Marko Pajač bio je asistent za dva pogotka Empolija u 4-1 (1-0) pobjedi protiv Torina u susretu pretposljednjeg, 37. kola talijanskog prvenstva, a tom pobjedom Empoli je preskočio Genou te se trenutačno nalazi na 17. mjestu ljestvice, posljednjem koje osigurava ostanak.

Pajač je u 26. minuti oteo loptu neopreznim igračima Torina na 20-ak metara od njihova gola te uposlio Acquaha za vodstvo 1-0, dok je u 70. minuti odlično pronašao nečuvanog Di Lorenza koji je s pet metara pogodio za 3-1.

Pajač je odigrao svih 90 minuta za Empoli koji je ostvario treću pobjedu zaredom.

Nakon što se na odmor otišlo sa 1-0, Torino je u 56. minuti poravnao na 1-1 preko Iaga Falquea, da bi novu prednost Empoliju osigurao Brighi u 65. minuti. Konačnih 4-1 postavio je Caputo u 88.

Uoči završnog kola Empoli ima 38 bodova, a 18. Genoa, koja je u subotu odigrala 1-1 na svom terenu protiv Cagliarija, ima 37.

Torino je ostao sedmi sa 60 bodova.

Ostanak u Serie A u nedjelju je osigurala Parma 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Fiorentine do koje je stigla autogolom Gersona u 80. minuti.

Parma sada ima 41 bod, nedostižna četiri više od 18. Genoe, dok je Fiorentina, kojoj je ovo bio šesti uzastopni poraz (četvrti zaredom sa 0-1) i 13. utakmica bez pobjede u prvenstvu, ostala na 40 bodova i sada je u opasnosti od gubitka prvoligaškog statusa.

U posljednjem kolu Fiorentina će ugostiti Genou koja bi ju pobjedom mogla preskočiti na ljestvici, a ukoliko i Empoli svlada Inter u Milanu te Udinese izbjegne poraz na gostovanju kod Cagliarija, a Bologna osvoji barem bod u svoje posljednje dvije utakmice protiv Lazija u ponedjeljak ili Napolija sljedeće nedjelje, Fiorentina će se pridružiti Frosinoneu i Chievu na putu u drugu ligu.

Ranije u nedjelju je mladi hrvatski vratar Adrian Šemper branio svih 90 minuta za Chievo koji je na oproštaju od svojih navijača odigrao 0-0 protiv Sampdorije. Na toj utakmici od kluba iz predgrađa Verone oprostio se i legendarni napadač, 40-godišnji Sergio Pellissier, koji je čak 19 godina nosio dres Chieva i postao najbolji strijelac u povijesti kluba.

REZULTATI 37. KOLA,
Subota:
Udinese – SPAL 3-2 (Samir 5, Okaka 31, 35 / Petagna 53, Valoti 59)
Genoa – Cagliari 1-1 (Criscito 89-11m / Pavoletti 40)
Sassuolo – Roma 0-0
Nedjelja:
Chievo – Sampdoria 0-0
Parma – Fiorentina 1-0 (Gerson 80-ag)
Empoli – Torino 4-1 (Acquah 26, Brighi 65, Di Lorenzo 70, Caputo 88 / Iago Falque 56)