(FOTO, VIDEO) Siguran hod ‘plavih’ prema naslovu: Nova pobjeda Chelsea, novi poraz Arsenala i Bilićevog West Hama

Lider Chelsea sigurno grabi prema naslovu nakon pobjede u gostima kod Stokea s 2-1 u 28. kolu Engleske lige, dok je Arsenal doživio novi šok porazom kod WBA (1-3).

Chelsea je kod Stokea golom Williana u 13. minuti, a za Stoke je izjednačio Walters (38). “Plavci” su nakraju ipak došli do pobjede zahvaljujući stoperu Cahillu koji je zabio tri minute prije kraja za pobjedu i ogromnih 13 bodova više od drugoplasiranog Tottenhama.

Momčad Arsenea Wengera sve je dalje od Lige prvaka jer su peti s pet bodova manje od Liverpoola, a uništio ih je igrač WBA Dawson koji je dvaput zabio nakon udaraca s kuta. Arsenal je tako izgubio četiri od zadnjih pet premijeligaških utakmica, a to im se nije dogodilo u zadnje 22 godine.

West Ham Slavena Bilić je poražen kod kuće od preporođenog Leicestera s 3-2. Mahrez, Huth i Vardy su pogodili za prvake u prvom dijelu, a Leicester je ovom pobjedom skočio na 15. mjesto i sada je šest bodova iznad opasne zone.

Hull City je deklasiran kod Evertona (4-0), a Sunderland je u borbi za ostanak osvojio mršavi bod doma protiv Burnleya (0-0).