Francuska liga: St Etienne svladao Strasbourg, Nantes na gostovanju pobijedio Caen

U odgođenom susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva St Etienne je pobijedio Strasbourg sa 2-1, dok je Nantes na gostovanju pobijedio Caen sa 1-0.

St Etienne i Strasbourg su odigrali živu i zanimljivu utakmicu u kojoj je na koncu slavio domaćin sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Roberta Beriča, a isti je igrač u 26. minuti asistirao Loicu Perrinu za vodstvo 2-0. U 73. minuti je Nuno da Costa smanjio nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

Zanimljivo, sudac Jerome Brisard je tijekom utakmice dosudio dva jedanaesterca za St Etienne, no oba je poništio nakon provjere VAR-om.

U drugom susretu Nantes je pobijedio Caen sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Valentin Rongier u 80. minuti iz jedanaesterca.

Gosti su od 34. minut igrali s igračem manje nakon što je isključen Andrei Girotto. Brazilski veznjak je nevjerojatno glupo ‘pocrvenio’ zaradivši dva žuta kartona u svega osam minuta.

Na ljestvici vodi PSG sa 59 bodova i dvije utakmice manje, Lille je drugi sa 49 bodova, Lyon na trećem mjestu ima 43 boda, a St Etienne je napredovao na četvrtu poziciju sa 40 bodova.

St Etienne – Strasbourg 2-1 (Berič 4, Perrin 26 / Da Costa 73)
Caen – Nantes 0-1 (Rongier 80-11m)