Hrvatski karataš Enes Garibović plasirao se u finale kategorije do 75 kg na turniru Svjetske karate lige Serije A u Šangaju, a time je osvojio i bodove u kvalifikacijskom ciklusu za Olimpijske igre u Tokiju.
Garibović je u 1. kolu bio bolji od Tajvanca Hung-Yuan Tsenga 9-2. Uslijedile su pobjede protiv Kineza Kangje Wanga s 5-0, Alžirca Mouada Alchachea 3-0, Španjolca Saenza-Torre Rodriga Ibaneza 7-0, Iranca Arasha Alinezhadkafshgarija 4-3, a u polufinalu je bio bolji i od Japanca Yusrija Sakiyame 3-2.U sutrašnjem finalu za naslov borit će s Ukrajincem Stanislavom Horunom.
Od ostalih naših Ana Lenard izborila je četvrtfinale kategorije do 61 kg.
Sudjeluje ukupno 1176 karatista iz 80 zemalja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.