Kriza trese Poljud: Nakon samo četiri kola Hajduk u borbi za ostanak?

Nogometaši Gorice priredili su iznenađenje u 4. kolu Prve HNL pobijedivši u nedjelju na Poljudu Hajduk sa 2-0 (2-0).

Nakon ispadanja u 3. pretkolu Europske lige igrači Hajduka tražili su iskupljenje u domaćem prvenstvu protiv novog prvoligaša Gorice. No, doživjeli su novo razočaranje, te su i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Poslije poraza od Gorice na Poljudu nogometaši Hajduka opasno su se poslije samo četiri prvoligaška kola približili dnu prvenstvene ljestvice, a onda i borbi za ostanak u ligi. Naime, uoči prvenstva nekoliko je iskusnih splitskih novinara upozoravalo kako je ova momčad Hajduka uvjerljivo najslabija u povijesti Prve Hrvatske nogometne lige. Nažalost, po brojne navijače bivšeg prvaka Hrvatske to se sada i obistinjuje. Hajduk se nalazi na dnu ljestvice sa osam bodova zaostatka iz Rijeke, Lokomotive i Dinama.  A odigrana su tek četiri kola.

Kako se kretao rezultat na Poljudu…

Gosti su poveli u 27. minuti. Nakon loše reakcije Hajdukove obrane najbolje se snašao veznjak iz Ugande Farouk Miya, koji trese mrežu.
Novi šok uslijedio je u završnici prvog poluvremena. Napadač Hajduka Jairo je u kaznenom prostoru srušio nigerijskog napadača Iyayija Atiemwena i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator penala u 40. minuti bio je Poljak Lukasz Zwolinski, kojemu je to treći prvenstveni pogodak.

Rijeka preuzela vrh HNL-a

Prethodno su nogometaši Rudeša, koji su u 4. kolu Prve HNL bili domaćini na Rujevici, izgubili od Rijeke sa 1-2 (1-2).

Iako je Rijeka od početka susreta bila bolja, do vodstva su prvi stigli igrači Rudeša. U 23. minuti Mrkonjić je izveo korner, a Borna Petrović glavom pogađa za vodstvo Rudeša.
Rijeka je poravnala već u 30. minuti, također nakon kornera. Ubačaj Puljića u mrežu je pospremio Dario Župarić. Bolja igra Rijeke rezultirala je novim pogotkom u 37. minuti, a strijelac je bio Antonio Mirko Čolak.

Slaven Belupo i Inter će susret 4. kola igrati 8. rujna.