Liga prvaka: Hrvatski prvak PPD Zagreb odigrao 31:31 protiv Skjerna

U susretu 4. kola B skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je na gostovanju u Danskoj odigrao 31-31 protiv Skjerna osvojivši treći bod u skupini.

Hrvatski prvak je imao priliku i za pobjedu, napad u posljednjih 40 sekundi utakmice, ali je udarac Damira Bičanića završio u bloku.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu, igralo se gol za gol i na odmor se otišlo s rezultatom 14-14.

PPD Zagreb je bolje otvorio nastavak susreta i u dva navrata je imao tri gola prednosti (18-15, 19-16). Skjern je 20 minuta prije kraja izjednačio na 21-21 i do kraja smo gledali izjednačenu utakmicu. Na ulazu u posljednju minutu momčad Line Červara je povela 31-30, no domaćin je uspio izjednačiti 40 sekundi prije kraja susreta. U preostalom vremenu hrvatski sastav nije uspio zabiti za pobjedu.

Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Senjamin Burić sa sedam golova, Zlatko Horvat sa šest, te Ivan Sršen s pet golova. Arber Qerimi je dodao četiri, a Damir Bičanić tri gola. Dance su predvodili Thomas Mogenesen i Anders Eggert Magnusse sa po šest golova, dok je Christoffer Mikkelsen zabio pet golova.

Na ljestvici vode PSG i Pick Szeged sa po osmam bodova, Skjern ima pet, Flensburg četiri, a PPD Zagreb tri boda. Nantes i Celje imaju po dva boda, a na začelju je Motor sa četiri poraza.