NHL: St. Louis otpustio trenera nakon poraza od Los Angelesa

U dvoboju dvije najlošije momčadi Zapadne konferencije NHL-a hokejaši Los Angelesa slavili su sa 2-0 na gostovanju u St. Louisu, što je dovelo do smjene trenera Mikea Yeoa na klupi domaće momčadi.

Vodeći gol za Kingse postigao je Matt Luff u 29. minuti, a 30 sekundi prije kraja utakmice kapetan Los Angelesa, Slovenac Anže Kopitar, pogodio je nebranjenu mrežu za konačnih 2-0. Vratar Kingsa Calvin Petersen je u svom prvom “shut outu” u karijeri imao 29 obrana, a hokejaši St. Louisa su već drugu utakmicu zaredom ostali bez pogotka.

Po završetku utakmice čelnici St. Louis Bluesa objavili su da je trener Mike Yeo dobio otkaz, a privremeno će ga zamijeniti 44-godišnji Craig Berube.

Očajan start u sezonu imaju i hokejaši Pittsburgha, koji su sinoć doživjeli poraz 5-4 u produžetku od gostujućeg Buffala, iako su Penguinsi u 26. minuti utakmice vodili sa 4-1. No, domaća momčad je do kraja utakmice ostala bez pogotka, a veliki preokret Sabersa kompletirao je Jack Eichel pobjedničkim pogotkom nakon 45 sekundi igre u produžetku. Pittsburghu je to bio četvrti uzastopni poraz, dok je Buffalo nanizao šest pobjeda, od čega su četiri ostvarene po isteku osnovnih 60 minuta, dvije u produžetku, a dvije u raspucavanju.

2. Winnipeg 12 5 2 61 48 26
3. Minnesota 12 7 2 65 57 26